yükleniyor

Acılı Ezme

Kahvaltıların akşam sofralarının mezelerin vazgeçilmezidir acılı ezme. Yazarken dahi olsa da yesek dedirten bir lezzettir. Özellikle Hatay Antep yöresinde acının çok fazla tüketildiği bilinmekte. Diğer yörelerde de acı sevilse de lezzet farkı elbette hissediliyor. Acılı ezme yapılırken içerisine taze kırmızıbiberden kurutulmuş pul ya da yaprak biberler seçiliyor. Biberler en acıları seçildikten sonra güzelce yıkanıp ikiye bölünerek ya da tüm bir şekilde kurumaya bırakılıyor. Kuruma işlemi güneşte de gölgede de çok titiz bir şekilde yapılıyor. Yoğun ve istikrarlı bir sürecin sonunda kuruma gerçekleşiyor ve acı kurutulmuş lezzetli biberimiz hazır.

Acılı ezmede biberin yanına soğan ve domates te ince ince doğranıp karıştırılabiliyor. Üstelik isteğinize göre çemenli çemensiz de tüketebilirsiniz tamamen ağız tadınıza kalmış. Açıp tabağınıza sürdüğünüzde üzerine zeytinyağı ve ceviz de dilimlerseniz eminim bu lezzetten vazgeçemeyeceksiniz. Üstelik bu tadı yakalamanız için Hatay'a gidip Samandağ biberi almanıza Kahraman Maraş'a gitmenize Antep'e gitmenize gerek yok... Eğer bu memleketlerden birinde yaşıyorsanız günlerce biber kurutmanıza da gerek yok. Bu gerçekten zahmetli bir iş.

Acılı ezmeyi kaynağından yemek istiyorsanız broşüre bakmanız yeterli. Bu kadar zahmetin fiyatı çok olur diye düşünmeyin. Fırsat kapınıza kadar geldi. Acılı ezmeyi kampanyaları takip ederek katalogdan satın alabilirsiniz. İndirimli fiyatlardan bir an önce yararlanın. En ucuz en taze en lezzetli ve günümüzde neredeyse beş kişinin birinin hormonlu gıdalar yüzünden hastalıklara yakalandığı bu dönemde doğal hazırlanmış olan bu ürünü kaçırmayın. Humus patlıcan ezmesi haydari gibi leziz mezelerin yanında acılı ezmeniz de olmazsa olmaz. Misafir ağırlarken mezeli tüm sofralarda hatta çoğu hanenin sabah kahvaltısından eksik etmediği acılı ezmenizi indirimli fiyatlara satın alabilirsiniz. Bir restorana gittiğinizde çeşit çeşit mezelere yemekten çok para ödemeyin! Büyük paralara küçük porsiyonlarla yetinmek zorunda değilsiniz. Size en yakın mağazayı en uygun fiyatlı ürünü acılı ezme dışında birçok mezeyi doğal kaynağından satın almak için ebrosur.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: