yükleniyor

Ayçekirdeği

Kuruyemişler insan sağlığı için en yararlı besinlerdendir. Bazılarında kalori miktarı fazla olup kilo alımına sebep olsa da faydaları en çok olan atıştırmalıklardandır. Ayçekirdeği yağ üretiminde ve çerez olarak kullanılan bir kuruyemiş türüdür. İçerisinde en iyi yağ grubunu mineralleri ve antioksidanları barındırır. Kalp hastalığı kronik hastalıklar ve kanser hastalığı gibi hastalıkların önlenmesinde yardımcı olan çok sağlıklı bir gıda olarak değerlendirilmektedir. İçerisinde çok fazla E vitamini içermektedir. Göz sağlığı ve görme kaybı için gözün zarara uğrayabileceği şeylerden vücudu uzak tutuyor. İçerisinde bulunan selenyum ve E vitamini hücrelerin yenilenmesini sağlıyor. Ayçekirdeği aynı zamanda iyi tür kolesterolü yükselttiği gibi kötü tür kolesterolün de düşmesini sağlıyor. E vitamini sayesinde ayçekirdeği cildimizi de koruyan bir özelliğe sahiptir.

Aynı zamanda cildi ultraviyole radyasyondan da korur. Protein deposu olması özelliğiyle de kas ve doku gelişiminin hızlanmasını ve korunmasını sağlıyor. B vitaminin yiyeceklerdeki karşılı olan folat sayesinde kanser sebeplerini önlemede ve vücudun hücre yapısındaki birçok olumsuzlukların giderilmesinde yol oynuyor. Aynı zamanda ayçekirdeğinin içerisinde önemli oranda bakır demir çinko ve lif bulunmaktadır. Oksijenin kırmızı kan hücrelerine ve beyne taşınmasını sağlar. Lifler sayesinde bağırsağın düzenli çalışmasına yardımcı olur ve kabızlığı önler. İçerisinde bulunan demir de kemik gelişiminin olumlu yönde artmasına fayda sağlar. Bu sebeple özellikle çocukların ve hamilelerin yeterli miktarda tüketmeleri önerilmektedir. Magnezyum da ay çekirdeğinde bulunan bir diğer mineraldir. Sinirlerin yatışması ve kasları gevşemesini sağlar. Ayçekirdeği ile ilgili fırsat broşür seçeneklerine sitemizden ulaşabilirsiniz. En ucuz fiyat indirim ve kampanya için gerekli bilgi sitemizde mevcuttur.

Ayçekirdeğini atıştırmalık çerez olarak ekmeklerde böreklerde kurabiyelerde diğer hamur işlerinde ve salatalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yağını da tüketerek sağlıklı besinler hazırlayabilirsiniz. Ayçekirdeği tohumu çeşitli işlemler sonunda hayvan yemlerinde de kullanılmaktadır. Bu sayede etini ve sütünü tükettiğimiz birçok hayvandan da bu besinin karşılığı alabiliyoruz. Sizde kaliteli ve sağlıklı bir hayat için ayçekirdeğini tüketebilirsiniz. Size en yakın hangi marketlerde satıldığını öğrenmek için ebrosur.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: