yükleniyor

Ayran

Ayran yoğurdun içine su katılarak elde edilen bir tür içecektir. Ayran Türk mutfağına ait en yaygın içeceklerden birisidir. En çok görüldüğü yapıldığı ve tüketildiği yer Türkiye'dir. Bunun yanı sıra Ermenistan Azerbaycan İran Lübnan Bulgaristan ve bazı Balkan ülkeleriyle Orta Doğu ve Orta Asya (Türkiye Cumhuriyetler) ülkelerinde de yapılır. Ayran yapımında genellikle doğal nitelikli yağlı koyun yoğurdu tercih edilir. Bir ölçü yoğurda en çok bir buçuk ölçü su karıştırılarak yapılır. Daha lezzetli olması için su yerine süt de katılabilir. Az ölçüde tuz da eklenebilir. M.S. 552-745 yılları arasında hüküm süren Göktürkler ekşiyen yoğurdun ekşiliğini azaltmak için üzerine su eklerler. Böylece tesadüfen ayran ortaya çıkmış olur.

Günümüzde sıkça tükettiğimiz ayranı peki en ucuz fiyata nasıl ve nereden alabiliriz? İşte bu durumda sitemiz sizlere rehber olacak ve büyük bir iştahla içmek isteyeceğiniz ayranın en ucuzunu ve en kalitelisini bulmanızı kolaylaştıracaktır. Ayranla ilgili tüm indirim ve kampanyaları sitemizde bulabileceğiniz gibi bu indirimlerin tüm ayrıntılarını inceleme şansına sahip oluyorsunuz. Sitemizde gıda ürünleri içerisinde ayranla ilgili tüm broşürleri ayrıntılarıyla beraber incelemeniz mümkündür. Sitemizde ayran fiyatlarını nerede bulabileceğiniz yanı sıra bulunduğu alışveriş merkezinin size olan mesafesini de bulmanız mümkündür. Ayranı satın almadan önce mutlaka sitemizde yayınlanan broşürlerdeki ayranla ilgili fırsat ve kampanyalara göz atın. Siz müşterilerin daha kaliteli ayranı daha ucuz fiyata bulmanız için sizler için ayranın en ucuz olduğu alışveriş merkezlerini aradık ve bunu sizlerle paylaşıyoruz.

Son yüz yıllarda gelişen ve hızla büyüyen gıda sektöründe ayran gibi içecekler fiyatının diğer içeceklere oranla daha ucuz olması yönüyle daha çok tercih edilmekte ve daha çok tüketilmektedir. İşte bu çok tüketilen ayranı en uygun fiyata bulabileceğiniz marketlere tek tek gidip bakmanız zamanınızı alacaktır. Zamanın sizler için çok önem arz ettiği bu zamanda ayranın en uygun fiyatlarıyla beraber nerede ve nasıl bulabileceğiniz konusunda sizlere rehberlik yapan eBrosur.com'a bakmadan alışveriş yapmayın. eBrosur.com adlı internet sitemizde ayranla ilgili tüm indirim ve fırsatların yanında en ucuz bulabileceğiniz marketi de bulmanız mümkündür.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: