yükleniyor

Ayva

Ayva kış aylarında görmeye alışkın olduğumuz sarı renkli ve oldukça sert bir meyvedir. Hem meyve olarak hem de reçel komposto şurup ve tatlı olarak tüketilmektedir. Ayva büyük oranda su içeren bir meyve türüdür. Buna ek olarak sodyum potasyum fosfor ve demir mineralleri açısından da zengindir. Ayva halk arasında bebek ve çocukların ishal olduğu durumlarda çok kullanılmaktadır. Bunun sebebi ayvanın ishali ve ishal ile meydana gelebilen yüksek ateşi kesme etkisidir. Ayrıca ayva ile mide ve bağırsakta bulunan enzimlerin etkisi artar bu sayede midedeki sindirim hızlanmakta ve bağırsaklardaki vitamin mineral emilimleri daha kolay hale gelmektedir.

Damar sertliğini önleyen ayva kalp kaslarının kuvvetlenmesine de yardımcı olmaktadır. Ayva damarlarda oluşan varislere karşı da etkilidir. Kanın sulanmasına yardımcı olarak kan akışını hızlandırıcı etki yaratmaktadır. Ceviz gibi Afrodizyak etkiye sahip olan ayva cinsel isteği arttıran bir meyvedir. Genel anlamda vücudun yorgunluğunu alır ve vücuda enerji sağlar. Ayvanın bir diğer faydası da iştah açması ve bağırsakların çalışmasını kuvvetlendirmesidir. Sinüzit kaynaklı baş ağrılarını önemli oranda hafifleten ayva kronik baş ağrılarında da etkili olmaktadır. Astım ve bronşit hataları için rahatlatıcı özelliğe sahip bir meyvedir. Ayva ayrıca ağız içerisinde oluşan yaralar içinde faydalıdır. Ayvanın bazı kişiler tarafından tüketilmesi sakıncalı durumların ortaya acıkmasına sebep olabilmektedir. Özellikle tansiyon hastaları (Yüksek tansiyon hastaları için daha önemlidir) ve bağırsaklarla ilgili problemi olanlar ve sürekli kabızlık çekenler için ayva tüketimi bu rahatsızlıkları arttırabilmektedir Ek olarak ayvanın çiğ tüketimi yerine komposto yapılarak ya da pişirilmiş olarak tüketilmesi daha faydalı olmaktadır. Ebroşür gelişen teknoloji çağında online olarak fiyat araştırmasına olanak sağlayan bir site olarak geliştirilmiştir. En ucuz fiyatları bulabileceğiz katalog satın almak zorunda olmadan istediğiniz markaların broşür ve kataloglarını görüntüleyebileceğiniz bu site sayesinde ekonomik alışveriş yapmak daha kolay hale gelecektir.

Çeşitli markalar ve ürünlerle ilgili ekonomik fiyatları indirim ve kampanya bilgilerini sunmakta olan eBrosur.com sitesi ile ekonomik alışveriş için oluşturulan tüm fırsat seçeneklerini inceleme imkanına sahip olacaksınız.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: