yükleniyor

Badem

Badem kuruyemişler içerisinde içerdiği özellikler bakımından çok faydalı bir besin türüdür. Günümüzde hem normal tüketimde hem de pasta ve tatlılarda ve yemeklerin lezzetini attırmak için kullanılan badem vücudun değişik organlarında birçok etkiye sahiptir. Bununla beraber badem kozmetik ve sağlık açısından yağ olarak ta kullanılmaktadır. Badem acıbadem ve tatlı badem olarak iki tür de yetiştirilmektedir. Tatlı badem yüksek oranda yağ içermektedir. Bunun yanı sıra protein demir ve kalsiyum da içermektedir. Acıbadem içerisinde de aynı protein ve mineraller bulunmakla birlikte tatlı bademe oranla yağ miktarı daha azdır.

Bademin sağladığı faydalardan biri beyin ve sinir sitemine olan etkileridir. Badem yüksek derecede enerji veren bir besindir. Beyni besleyerek vücuda enerji verir ve vücuttaki yorgunluğu engeller. Ayrıca sinirleri güçlendirerek stresi azaltmaya yardımcı olur. Sakinleştirici özelliği de bulunmaktadır. Hamilelik döneminde hem annenin enerji ihtiyacını sağlayan hem de bebeğin anne karnındaki gelişimini destekleyen vitamin ve mineralleri içermektedir. Emzirme döneminde de anne sütünü arttırmak için tüketilebilecek en faydalı besinlerden biridir. Sindirimi kolaylaştıran badem hazımsızlık sorunu yaşayanların tüketmesi gereken bir kuruyemiş türüdür. Ek olarak böbrek ve idrar yolları iltihaplarında da iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Müsli olarak kullanıldığı durumlarda görülmektedir. Kabızlığı önler. Özellikle acıbadem kuru öksürüğün kesilmesine yardımcıdır. Ayrıca göğüs hastalılarında da faydalı olduğu bilinmektedir. Dudakların çatlamasını önlemek için badem yağı ile masaj yapıldığında kuruluğun önüne geçilerek çatlama engellenecektir. Badem ayrıca kalp kaslarını güçlendirerek kalp krizi riskini büyük ölçüde azaltmaktadır. Kandaki şeker düzeyini de engelleyen badem şeker hastaları tarafından da rahatlıkla tüketilebilmektedir. Faydalarının yanında bademin fazla tüketilmesi özelikle acıbadem için zehirlenmeye yol açabilir. Bunun yanında badem içeriğindeki yağ oranı ile fazla tüketiminde kilo aldıran bir kuruyemiş türüdür.

Gerçekleştirilen fiyat kampanya ve indirim bilgilerini bulabileceğiniz ve ürünlerin sergilendiği broşür ve dergileri inceleyebileceğiniz bir site olan ebroşür katalog satın almak zorunda olamadan tüm indirimlere ulaşmanın kolaylığını sizlere sunmaktadır. En ucuz fiyatlara ulaşmak ve fırsat ürünlerini kaçırmamak için ebroşür.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: