yükleniyor

Bahçe Mobilyası

Havaların ısınması ve yaz mevsiminin yaklaşması ile bahçe sezonu açılmaya başladı yavaş yavaş. Sıcak havalarda çimlerin içinde ya da havuz kenarında kahvaltı yapmanın keyfi hiçbir şeye benzemez. Artık evler kadar bahçelere verilen özen de artmaktadır peyzajın gelişmesi ile. Dolayısıyla bahçe mobilyalarında çeşitlilik yani geniş bir yelpaze oluşmaktadır. O halde bahçelerimizi şık tasarımlarla buluşturmak için daha fazla beklemeye gerek yok. Dış mekânlarla buluşmanın tam zamanı.

Bahçe mobilyası satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bulunduğunuz yerin iklimi dayanıklılık uzun ömürlü olması gibi pek çok şeye özenle dikkat edilmelidir. Bahçe mobilyalarında genelde tercih edilen hasır ve tik ağacından yapılan mobilyalardır. Hasır mobilyalar dış mekân dekorasyonunuza sıcaklık katan iklim şartlarından yani aşırı sıcaktan veya soğuktan neredeyse hiç etkilenmeyen ve bakım gerektirmeyen oldukça şık ve dış mekânlar ile uyumlu uzun ömürlü mobilyalardır. Kullanılan malzemenin kaliteli lekesiz ve hasır çaplarının eşit olması istenilenler arasında. Seyrek kırılgan ve esnek olmamalı ve kesinlikle düzgün örülmüş olmalıdır. Ana gövdeyi bağlayan bandajlar ise sıkı olmalıdır. Aşırı su ve yağmurdan uzak tutmak gerekmektedir. Su ile yıkamak küflenmeye sebebiyet verebileceğinden fırça veya nemli bir bez ile tozu alınmalıdır. Nemli ortamlarda böceklenmelere karşı düzenli olarak ilaçlanması gerekmektedir. Tik ağacından üretilen bahçe mobilyaları ise genelde Uzak Doğu’da Endonezya’da çok nadir yetişen değerli bir ağaçtır. Endonezya’da mobilya üretiminde kullanılan ağaç bahçe mobilyalarında da oldukça tutulanlar arasında diyebiliriz. Son derece dayanıklı ve iklim koşullarında etkilenmeyen uzun ömürlü mobilyalardır. Bu ürünleri satın alırken ağacın kökenine ve üretim şekline dikkat edilmelidir. Devlet kontrolünde olan makinelerle işlenmiş ve fırınlarda kurutulmuş ürünler en kalitelileri olup fiyatları da oldukça pahalıdır. Yağlı bir ağaç olduğu için belirli periyotlarla yağlanmadı gerekir başka bir bakım gerektirmez.

Zamanı gelmişken bahçelerinizi renklendirmeyi ihmal etmeyin. Fiyat araştırması yapmanın tam zamanı. Kampanyalardan haberdar olmak için ebrosur.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Size uygun bir indirim ile en kaliteli ürünleri en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Katalog satın almadan siteden broşürleri inceleyebilir mağaza mağaza gezmek yerine bir tık kadar uzağınızda olan siteden bilgi edinebilirsiniz.

Bahçe teras balkon mobilyaları dış mekânda kullanılan yaz ve bahar aylarında uzun süre üzerinde vakit geçirdiğimiz mobilyalardır. Bu nedenle bahçe mobilyası alırken dikkat etmemiz gereken önemli detaylar vardır. Her ağaçtan dış mekân mobilyası yapılmamalıdır. Tik ağacı en uygun dış mekân mobilya ağacıdır. Tik dışında; iseko bambu maun ve meşe ağaçları da dış mekân mobilyaları için uygun ağaçlardır. Bahçe mobilyalarında aranması gereken diğer özellikler de; aşırı sıcak aşırı soğuk hava değişiminden etkilenmeyecek dayanıklı döşemesi su geçirmeyen rengi güneşten solmayan şık ve kullanışlı mobilyalar olmalıdır. Ayrıca dış mekân mobilyalarında aranması gereken bir başka özellik de mobilyaların fonksiyonlu olmasıdır. Yani minder örtü vb diğer aparatların muhafaza edilmesinde koltuk sehpa kanepelerin altları açılır kapanır sandık şeklinde olmalıdır. Servis masası bahçe mobilya takımını zenginleştiren önemli bir ek mobilyadır. Servis masası aparatı ilave ederek bahçe mobilyaları zenginleştirilerek hem pratiklik hem de konfor yakalanabilir. Bir de deri bahçe mobilyaları vardır. Ancak; talep olması durumunda deri takımlar tasarlansa da kullanışlı olamayacağı için önerilmemektedir. Örneğin kedilerin tırnaklarıyla zarar verme riski derinin sıcakta teninize temas edeceğinden terleteceği derinin bakımı da zor olacağından çoğunlukla tercih edilmemektedir. Zevkinize göre şık bir bahçe seti almanızın yanında; Şemsiye tente gibi güneşten koruyucu ayrıntılar da düşünülmelidir. Bütün bunları çizim ederken renk uyumu doğa ile bütünleşecek tarzı ile dekoratif ve tamamlayıcı objeler ile taçlandırılmalıdır. Hangi mekân olursa olsun tek başına mobilya çok şık da olsa takı ve aksesuarsız sade bir elbise gibidir. Bu nedenle bahçe aydınlatma ürünleri mini heykeller renk renk saksı ve düşünülerek dikilmiş çiçekler çim aralarına gelişigüzel yerleştirilmiş taşlar gibi küçük dokunuşlar bahçenizdeki mobilyaların doğal bir ortamda sizi nasıl rahatlattığına tanıklık edeceksiniz. Kimimiz katalog incelemeden de bu dekoratif ortamı kendi çabalarımızla ve zevkimize göre tasarlarken kimimiz bu konu da uzman kişilerden yardım alabilir. Ancak en büyük yardım hiç şüphesiz ebrosur.com sitesinde beğeninize ve tercihinize sunulan ürünlerdedir. ebrosur.com sitesi aracılığı ile kampanya ve indirimleri takip edebilir broşürler arasında mukayeseler yapabilir hem en ucuz hem de en kaliteli ürünü bulma fırsatını yakalayabilirsiniz. Bütçenizi sarsmadan uygun fiyat ve modelleri görmeniz için ebosur.com sitesini ziyaret ediniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: