yükleniyor

Bakla

Sağlığımız için hiç şüphesiz çok sayıda tedbir alırız. Bunların başında en doğal ürünleri almak gelir mutlaka. Doğal taze katkısız maddeler tüketmeye özen gösteririz. Çarşıdan pazardan marketten alışveriş yaparken sebzelerimizi meyvelerimizi tek tek seçer etin en lezzetli en organik kısmından alırız. İşte bu nedenle sağlığımız için alabileceğimiz en yoğun tedbirlerin başında yeşillik ağırlıklı beslenmek gelmektedir. Uyguladığımız besin diyetinde veya hastaların kullandığı kişisel diyetlerde yeşil sebzelerin önemi büyüktür. Bu yeşilliklerin başında biri vardır ki diğer besinlerden bir adım öne çıkmaktadır. Hem kalp dostu olması hem de vücudumuza direnç vermesi ile bakla bir kat daha önem kazanmaktadır.

Vitamin ve protein açısından son derece zengin olan baklanın kuru bakla ve taze bakla olarak çeşidi bulunmaktadır. Kuru baklanın tazeden daha faydalı olduğu bilinmektedir. 100gr kuru baklada yaklaşık olarak 26gr protein 58gr karbonhidrat bulunmaktadır. Kırmızı etin fiyatının yüksek olduğu ülkemizde bakla kırmızı etin yerine getirdiği pek çok görevin yerini almaktadır. Yani kırmızı et alamayan veya kırmızı et yemesi sakıncalı olan kişilerin kuru bakla tüketmesi tavsiye edilmektedir.

Baklanın içerisinde B1 B2 B6 ve K vitaminleri bulunmaktadır. Bu vitaminlerin her biri farklı bir görev yapar. Her bir organ için farklı yararları olan bakla temel olarak gözlere iyi gelir kan şekerini dengeler kötü kolesterolü düşürür bağırsak düzensizliğine ve kabızlığa iyi gelir. Daha pek çok yararı bulunan baklanın faydalarını saymakla bitiremeyiz. Baş ağrısına dahi ilaç olan baklanın fiyat aralığı ise oldukça uygundur. İndirim ve kampanyalara gerek duymaksızın sezonunda temin edilirse en ucuz zamanında alınmış olur. Baklanın vücudunuzda yarattığı faydalardan yararlanmak için marketlerin broşür ve insertlerine bakabilirsiniz. Zaman zaman baklayı market ve manavlarda fırsat ürünü olarak görebilirsiniz. Katalog incelemek de baklanın indirime gireceği zamanları kaçırmamak adına uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siz de vücudunuzun her alanında size yarar sağlayan bu vitamin ve protein deposu sebzeleri en uygun fiyata temin edeceğiniz yerleri görmek için eBrosur.com adresini ziyaret edebilir alışverişin kolay ve pratik adreslerini görebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: