yükleniyor

Bamya Konservesi

Bamya ebegümecigiller familyasından yeşil renkte ılık iklimlerde yetişen bir sebzedir. Amasya ve Balıkesir bamyaları da en çok tüketilen bamya çeşitleridir. Sağlık açısından son derece faydalı ve diyet yemeklerinin bir numaralı malzemesidir. Bamyada B1 B2 C vitaminlerinin yanı sıra magnezyum ve demir de bol miktarda bulunmaktadır. Oldukça düşük kalorilidir ve 100 gramında 36kalori bulunmaktadır. Bamya kandaki zehirli maddeleri temizler bağırsakların ve midenin düzenli çalışmasını sağlar lif oranının yüksek olması sebebiyle kabızlığı giderir idrar söktürücüdür kanı temizler ve ayrıca halsizliğe de çok iyi gelmektedir.

Bamyalı et yemekleri olduğu gibi zeytinyağlı olarak da yenebilmektedir. Ayrıca haşlama ve kızartma olarak da tüketilmektedir. Çok besleyici ve sağlık açısından bu denli faydaları bulunan bamya ne yazık ki soğuğa dayanıklı değildir. Ayrıca da taze olarak tüketilmediğinde hemen kararır ve sertleşir. Bu nedenledir ki bamyanın diğer aylarda da tüketilebilmesi amacıyla konserveleri üretilmektedir. Son derece taze olarak toplanan bamyalar steril koşullarda pastörize edilerek domatesli veya domatessiz şekilde konserveleşmektedir. Bamya konserveleri sterilize işlemi sırasında 105-110 derecede 10-15 dakika kaynatılarak zararlı mikroorganizmalardan arındırılarak uzun süre dayanması sağlanmaktadır. Sterilize işleminden sonra da 35-40 dereceye kadar soğutularak vakumlanmaktadırlar böylece havası alınmış konserve erken bozulmayacaktır.

Fabrikalarda üretilen bamya konservelerinin soframıza gelene kadar satış aşamasında hangi markaların ürettiği hangi fiyattan sattıkları gibi bilgileri öğrenmek için de artık market market dolaşmak yerine ebrosur.com'u ziyaret etmek yeterlidir. Sitede hangi ürün ve marka hangi markette en ucuz nerede gibi sorulara cevap bulabilirsiniz. Ayrıca hangi ürün en yakın nerede satılıyor adresi ile ebrosur.com'dan öğrenebilirsiniz. Ürünlerle ilgili fırsatları kampanyaları detaylı olarak verilen broşürlerden takip edebilirsiniz. Ayrıca indirimli ürünleri hemen öğrenebilir hızlıca alışverişinizi yapabilirsiniz. Dilerseniz de tüm bu avantajlardan yararlanabilmek için katalog inceleyebilirsiniz. Keyifli ve kolay alışveriş yapabilmek için ebrosur.com'u tıklayın ve bırakın size aradığınız ürün hakkında nereden nasıl alacağınız konusunda yol göstersin.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: