yükleniyor

Bebekler için İçecekler

Bebeklerimizin sağlıklı birer birey olarak yetişmesini istiyorsak onları sağlıklı yiyecek ve içeceklerle beslememiz gerekmektedir. Mevsimsel değişikliklere göre tükettiğimiz sebze meyvelerde değişmektedir. Günümüzde hormonlu yiyeceklerin üretimi arttığı için sağlıklı beslenmeler ortaya çıkıyor. Fakat hormonsuz sebze ve meyveleri de organik ürün satan yerlerde kolayca bulabilirsiniz.

İlk altı ay bebeğinize anne sütünü vermelisiniz. Altı aydan sonra meyve suları ve ek besinlerle çocuğunuzun besin ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bebek içecekleriyle ilgili her türlü ürünü bulabileceğiniz sitelere katalog ve broşürlerimizden ulaşabilirsiniz. Fırsat ürünlerini takip edebilmek için katalog incelemek isterseniz bize bir tık ile ulaşabilirsiniz.

Mevsime göre meyve sularını evinizde sağlıklı yapabilmeniz mümkün. Tabi bebeğinizin gelişim sürecine uygun meyvelerle bunu uygulayabilirsiniz. Dördüncü aydan sonra armut elma portakal havuç gibi meyvelerin sularını sıkıp karıştırarak bebeğinize verebilirsiniz. Dokuzuncu aydan itibaren muzu da bu meyvelere dâhil edebilirsiniz. Bebeğinizin sindirim ve boşaltım sistemi tam gelişimini tamamlamadığı için mide ağır yiyecekleri kabul etmez bu yüzden muzu dokuzuncu aydan sonra kullanmanız önerilmektedir. Şeftali ve çilek suyu da sağlıkla bebeğinize içirebileceğiniz içeceklerdendir. Eğer bunu yapmaya vakit bulamıyorsanız hazır halde satılan bebek besin ürünlerinden kullanabilirsiniz. Fakat bebeğiniz için diğer bir içecek de evde kendinizin hazırladığı doğal meyvelerden oluşan içeceklerdir. Bu ürünlerin size en yakın nerelerde satıldığını sitemizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca fiyatlardaki indirim ve kampanyalar için bizi takip etmeyi unutmayınız.

Sıcak aylarda bizim de içimizi serinletecek olan içecekler vardır. Bunlardan bir tanesi de limonatadır. Kolayca hazırlayıp bebeğinize içirebilirsiniz. Limon ve şekerle hazırlanan bu karışıma nanede ekleyerek mide rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz. Çocuklara özellikle çay kahve ve asitli içecekler tattırılmamalıdır. Çünkü bu içecekler içerisinde bulunan zararlı maddelerle bebeklerinizin sinirli ve huysuz bir yapı kazanmasına sebep olur. Meyve sularının içerisine aşırı şeker koymakta zararlıdır. Şeker iştah kapanmasına sebep olur bu nedenle bebeğinizde iştahsızlık ve yeme bozuklukları meydana gelir. Ayrıca dişlerin çürümesine de sebep olmaktadır.İçecek verirken bebeğinizi zorlamamanız gerekir. Aksi takdirde huysuzlanarak bunu her defasında reddetme eğilimine sürüklenir. En ucuz bebek içecek ürünleri ve fırsatlara ulaşabilmek için ebrosur.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: