yükleniyor

Bebek Pudrası

 Bu gün günümüzde kullanılan bebek bezlerinin emiciliği çok iyi olan birden fazla bez bulunmaktadır bu nedenden dolayı bebek altı genellikle kuru kalmış olur bu yüzen bebeğin altını pudralamaya fazla gerek duyulmamaktadır. Pudralar genellikle mısır yada nişastalı pudralar kullanılır bebek pudralarının bazı bebeklerde fazla kullanmaya bağlı olarak genelde bebeklerde cilt kuruluğu astım isilik gibi rahatsızlıklara neden olabilir bu tür durumlarda genellikle anneler bebeğe banyo yaptıklarını ve bu rahatsızlıkların böylece ortadan kaldırıldığını söylerler.

Bebek pudraları bebeklerde aşırı kullanıma bağlı olarak gözenekleri kapattığı da söylenilmektedir bu tür rahatsızlıkların görülmesi halinde bir çocuk doktoruna bebeğinizi götürmeyi ihmal etmemelisiniz doktorun vereceği kremlerle bebeğinizin rahatsızlığını giderebilirsiniz.

Bebek pudrası sadece bebeklerde kullanılan bir şey değildir ayrıca kokan ve gün içinde terlemiş olan ayakkabınızı bir gece boyunca içine bebek pudrası döküp bırakıp ayakkabınızı giyeceğiniz gün içinde kalan pudranın fazlası döküp içinde yapışmış şekilde bulunan pudra ile rahatça ayakkabınızı ter ve koku çıkmış halde güven ve rahatça giyebilirsiniz. Ayrıca evlerde karınca yuvalarına konulduğu zaman bebek pudralarının kokusu karıncalarının kaçmasına neden olacaktır. Bir başka faydası ise yüze cilt maskesi olarak kullanılmasıdır eşit ölçülerde bebek pudrası ve limonu karıştırarak siyah noktalara ve ayrıca kırmızı ve şişkin sivilcelere karşı iyi gelir.

Bunlar haricinde Sağlık Bakanlığın yaptığı araştırmalara göre kozmetik ürünlerde yaptığı denetimlerin sonuçları açıkladı buna göre sağlığı tehdit eden ürünler arasında bazı bebek pudralarının da olduğunu açıklamıştır bu yüzden buna dikkat edecek şekilde bebeğimiz olsun kendimiz olsun bebek pudrasını düzgün seçmek gerekir bebeklerde en çok pişik meydana getirir buna bağlı olarak bebek sürekli ağlamaya başlar her ne kadar bebeğe pudra döküldüğü zaman rahatlığı düşünmekte aslında öyle olmadığı kısa sürede anlaşılır çünkü bebekte oluşan terleme ye bağlı olarak bebekte pudralanan yeri nem kapar ve bebek rahatsızlanmaya başlar sürekli bir ağlama nöbeti oluşur bebekte bu tür rahatsızlıkların oluşmaması için belli aralıklarda bebeğin altı değiştirilmeli gerekirse bebeğin rahatlaması için banyo yapması gerekmektedir.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: