yükleniyor

Benzinli Testereler

İlk üretilen motorlu testere günümüzde kullandığımız testerelerden çok farklıydı. Günümüzle olan en büyük farklılık ise taşınabilir olmamasıydı fakat teknoloji gün geçtikçe ilerlediğinden dolayı günümüze doğru bir ilerleme kaydedildi, motorlu testereler özellikle büyük bir gelişme gösterdi ilk üretilen testereler elektrikle çalışmaktaydı daha sonralarda bunun benzinle çalışanını Emil Lerp keşfetti. Bundan yaklaşık iki sene sonra Stihl'de benzinli testere üretimine başlatılmış oldu. Aradan geçen zamanlarda bu sefer benzinli testerelerin küçük olanlarını üretmeye başlanmış oldu.

Benzinli testereler uzun uğraş ve emek gerektiren ağaç kesme ve budama işlerinde kullanılan pratik bir yöntem diyebiliriz. Ürün ile kesme işlemi yapılırken sıçrayan küçük parçacıklara karşı koruyucu gözlük kullanılması önerilmektedir. Aksi durumda gözlere zarar vereceği konusunda uyarmaktadır. Motorun salgıladığı egzoz dumanı yağ buharını ve kesme işleminde ortamda bulunan talaş tozları sağlığa zararlı olması nedeniyle solunmaması gerekmektedir. Ayrıca kesme işlemi yapılırken gürültülü bir ortam oluşmaktadır. Bu tür ortamlarda bulunanlarda duymama sorunu yaşayabilirler. Buna engel olmak amacı ile kesim işlemi yapılırken gürültülü ortamlarda etkilenmemek için kulaklara koruma cihazı taktırılır. Motorlu testerenin bir çeşidi olan benzinli testereler genellikle kurşunlu benzin kullanılması önerilmektedir. Kurşunlu benzin kullanarak birçok işinizde size yardımcı olacak şekilde üretilmiştir. Taşınabilir olması ile kullanım kolaylığı sağlayan ürün benzinli olarak seçmenizle sizin beğeninize sunulmaktadır. Bu benzinli testerelerin alabildiği benzin miktarı yaklaşık olarak bir buçuk litre kadardır. Bu benzinle yaklaşık 8 tonluk odunu rahat bir şekilde kesebilirsiniz.

Artık istediğiniz şekilde ağaç budama veya kesim işlemlerini rahatlıkla bu benzinli testereler sayesinde güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Bu ürün sayesinde istenilen büyüklükteki ağacı kısa sürede kesilerek parçalanır. Sizlere çok zaman bırakır böylece kendinizi eskimiş el testerelerinden kurtarmış olursunuz.

Benzinli testereyi yaşadığınız yere yakın mağazalarda bulunmakla beraber ayrıca bu tür kesim ve benzeri ev aletleri alırken dikkat etmeniz gereken; tüm aparatların size eksiksiz verilip verilmediğini kontrol etmektir. eBrosur.com adresinden girerek size uygun en iyi benzinli testerelerin olduğu bölümü inceleyebilirsiniz bütçenize uygun olan testereyi almak için daha ne bekliyorsunuz ki?

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: