yükleniyor

Beyaz Et

Beyaz et yani balık ve tavuk tam anlamıyla vitamin ve protein deposudur. Selenyum ve çinko kaynağının yanı sıra demir fosfor ve B grubu vitaminlerine sahip olan tavuk ve balık vücut için gerekli her şeyi bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle diyetisyenlerin önerdiği beyaz etin faydaları saymakla bitecek gibi değil. Öncelikle kırmızı ete oranla çok daha sağlıklı ve besleyicidir. Fiyat olarak da daha uygun olması ile daha fazla tercih edilmesini sağlıyor. Tavuk eti hazmı kolay ve bolca protein içeren cilde ve kemiklere iyi gelen bir besindir.

Farklı parçalarının kullanılması ile bambaşka tatlar ortaya çıkarmayı sağlayan tavuk etinin en az yağlı bölgesi göğüs etidir. Kolesterolü yüksek olanların daha çok göğsü tüketmesi kanattan kaçınması gerekmektedir. Aminoasit oranı yüksek olan tavuk eti hücrelerin yenilenmesine ve büyümesine yardımcı olur. Derisiz tüketilen tavuğun derili tavuğa oranla yağ oranı daha düşüktür dolayısı ile kalori miktarı daha azdır. Sıcak ve soğuk tüketilen ayrıca çocukların da severek yediği bir besin olan tavuk ciddi bir protein kaynağıdır. Birçok besin ile birlikte tüketilebilmesi çeşitliliği artırıyor. En az tavuk eti kadar yararlı besinlerden biri de şüphesiz balıktır. Balık içerdiği Omega-3 yağ asidi ile haftada en az 3 kez tüketilmesi gereken bir besindir.

Uzmanlar tarafından Omega-3 yağ asidinin kötü kolesterolü düşürürken iyi kolesterolü yükselttiği söylenmektedir. Bu da ne denli kalp dostu olduğunun açıklayıcısıdır. Sinir sistemini güçlendiren balık hafıza için de çok önemlidir. Özellikle çocukların gelişim çağında tüketmesi gereken besinlerin başında gelmektedir. Pişirme yöntemlerine dikkat etmek gerekir. Beyaz etleri pişirirken faydalarını koruyacak şekilde pişirmeli zararlı yağlarda kızartarak olumsuzluklara sebebiyet vermemek gerekir. Tavuğun haşlanarak tüketilmesi ile sağlığımızı korumuş oluruz. Ayrıca pişirilen tavuğu yeniden ısıtmaktan kaçınmak gerekir aksi takdirde vitaminlerini kaybeder.

Beyaz et tüketerek sağlığınızı korumak istiyorsanız derhal en yakın markete gidip almalısınız. Et fiyatlarının arttığı şu günlerde kampanya nerede diye merak ediyorsanız ve indirimlerden haberdar olmak istiyorsanız katalog satın almadan en ucuz fiyatları broşürlere bakarak görebilirsiniz. Sizler için her fırsatı araştıran eBrosur.com sayfasını ziyaret ederek tüm mağazaların fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Protein kaynağı olan hayvansal ürünler beslenmede son derece önemli yer tutarlar. Çünkü vücudumuz protein alarak hücre yenilemesi yapmak zorundadır. Yani uzun süre dışardan protein almadan işlevlerine devam edemez. Hücre yenilemesinde vücuda lazım olan bu proteinler de protein deposu olan hayvansal ürünlerden ve bazı bitkisel ürünlerden sağlanır. Bitkisel proteinler tek başlarına yeterli ve istenilen proteinleri sağlayamazlar bu sebeple hayvansal proteinlerin alınmasına ihtiyaç vardır. Hayvansal ürünlerde ise lazım olan aminoasitlerin yeterli olduğu proteinler vücudumuz için ideal olarak adlandırılmaktadır. Tabiiki aşırı alınan hayvansal ürünler karaciğer ve böbrek sorunlarına sebep olacağı unutulmamalıdır. Beyaz etler kırmızı ete göre yağ bakımından daha hafif hayvansal ürünlerdir. Protein oranı bakımından ise daha zengindirler. Bu sebeple kırmızı ete göre daha sağlıklı ve tercih edilen ettir. Beyaz et çok yönden kırmızı etten daha faydalıdır. Başta pişirmede ve yenmesinde daha hafif ve kolaylık sağlar. Sindirimde kolaylık sağlamasının sebebi kısa liflere sahip olmalarındandır. Kırmızı et gibi doymuş yağ oranı fazla olmadığından kolesterole sebep olmaz. Beyaz ette A vitamini oranı yüksek olduğundan diğer etlere göre daha çok tercih edilir. Demir oranı ise düşüktür. Diyet yapanlar için başta gelen et olan beyaz ette düşük sodyum oranı tercih sebebidir.

Beyaz et alırken. Mutlaka dolaptan alınmalıdır. Etin yüzeyi parlak ve kuru olmalıdır. Ve son kullanım tarihi mutlaka kontrol edilmelidir. Eti aldığınız tezgâhların hijyenine çok dikkat edilmelidir. Tezgâhların bakımlı temiz ve yıkanmış olduğuna bakılmalıdır. Sonuçta aldığınız ürün sizin ve yakınlarınızın sağlığını yakından ilgilendirdiği unutmayın Bütün bu özelliklere sahip ürünleri en ucuz fiyat kampanya ve indirim olanaklarıyla nereden alabileceğiniz son derece önemlidir. Bunu için ebrosur.com sitemiz mutlak ziyaret etmelisiniz. Burada sizin için hazırladığımız broşür ve katalog bölümlerini inceleyerek aradığınız ürünü aradığınız fiyatla satın almak sizin için son derece kolay olacaktır. Sitemizdeki tüm ürünler sağlık ve tüketim standartları dikkate alınarak sizlerin beğeninize sunulmaktadır. Mutluluk ve sağlığınız bizim tek gerçek kazancımızdır.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: