yükleniyor

Bezelye Konservesi

Bezelye Türk mutfağında beğenilen lezzetli bir sebzedir. Sofralarımızda bezelyeyi tercih etmemizin önemli bir nedeni içindeki yüksek orandaki nişasta lif protein ve antioksidanlardır. Bezelye A B grubu C ve K vitaminlerinin yanı sıra fosfor potasyum bakır çinko ve demir minerallerine sahiptir. Özellikle C vitamini açısından fasulyeden daha zengindir. Fazla miktardaki lifli yapısı kalbimiz için yararlıdır. Bu nedenle bezelye yenildiğinde kalp ve damar hastalıkları riski en aza iner. Bu yüzden bezelye ve konserve ürünlerini tüketmek gerekir. Zengin lif yapısı aynı zamanda kan şekerini kontrol eder kötü kolesterolü düşürür.

Bezelye ayrıca ürik asitleri dengeler uykusuzluğu önler karaciğeri rahatlatır kabızlığı giderir kemikleri güçlendirir kansızlığa karşı etkilidir. Kurutulmuş bezelyedeyse nişasta ve protein tazesinden daha fazladır. Bezelye ve bezelye konservesini çeşitli yemek ve çorbalarda tüketebilirsiniz. Posalı ve nişastalı yiyecek olduğundan karnı tok tutar. Bu nedenle diyet açısından tercih edilebilir. Bezelyeyle yapılan nefis yemek tarifleri de vardır. Etli bezelye sarma musakka garnitür omlet patatesli enginarlı tavuklu köfteli dolma mantarlı bezelye ve nefis çorbalarıyla bezelye zengin bir yemek menüsü sunar.

Bezelye konservesi taze konservesinin tüm vitamin ve minerallerini barındırır. Ayrıca uzun süre saklama avantajı söz konusudur. Böylece bezelyeyi her mevsim tüketme şansımız olur. Bezelye içerdiği zengin vitamin ve proteinler açısından mutlaka tüketmemiz gereken bir besindir. Bezelye konserveleri yarım kg ‘dan 5 ve 8 kg gibi büyük konservelere kadar değişik ağırlıkta satılır. Her konservede olduğu gibi bezelye konservesinde de kaliteli markaları tercih etmek önemlidir. En ucuz ve kaliteli markaları en uygun fiyata nerede satıldığını ise ebrosur.com sitesinden öğrenebilirsiniz. Böylece bezelye konservesinde son güncel fiyat bilgilerini öğrenebilir broşürlerden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca ürünlerde kampanya indirimleri de söz konusudur. İndirim içeren ürün bilgilerine bir tıklamayla ulaşın. Broşürlerde yer alan ürünlerse sadece bilgi verme amaçlıdır bu nedenle sitemizde herhangi bir satış işlemi yapılmamaktadır. Sizleri kaliteli markaların en ucuz fiyatların yer aldığı katalogları incelemeye davet ediyoruz. En iyi markalar fırsat ürünler kampanyalar için siz de ebrosur.com ‘a geliniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: