yükleniyor

Bebekler için Biberonlar

Biberon bebeklerin beslenmesinde kullanılan annelerin uzun yıllardır tercih ettiği kullanışlı bir üründür. Biberonla beslemedeki en büyük sorun bebekte rahatsızlıklara yol açabilecek biberona bağlı bakterilere karşı aşırı titiz davranılması gerektiğidir.

Bebeği biberonla beslerken emzirir gibi kendinize tutun ve kucağınıza alın. Hiçbir zaman bebeği biberonla yalnız bırakmayın boğulabilir. Fazladan biberon memesine sahip olmak işinize yarayacaktır. Doğal görünümlü biberon memeleri bebeğinizin damak ve çene gelişimine olumlu etkileri vardır. Karın ağrılarına karşı yapılmış biberon memeleri süt içilirken biberonun hava almasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece bebeğin hava yutması engellenir. Silikon memeler bir yıla kadar dayanır. Biberonunla birlikte bebeğin beslenmesini sağlamak için geniş ölçü kabı plastik bir kaşık kaynatma kabı gibi birtakım malzemelere de ihtiyaç duyacaksınız. Biberon hazırlanırken memesi düz takıldıktan sonra ılık suda ılıması beklenir sonrasında biberondan sütün nasıl aktığı kontrol edilir. Delik çok büyükse süt birden akar ve bebeğin nefes almasını engeller delik çok küçükse bebek emmekte zorluk çeker. Biberonların saniyede 1-2 damla akıtanları tercih dilmelidir. Bileğinize damlatacağız bir iki damla sütle sıcaklığını kontrol edip ılık olup olmadığına bakılır. Bebeğiniz sütü bitirdiğinde yavaşça biberonu çekilir ve son aldığı yudumları da yuttuğundan emin olunur. Biberonda süt kalmışsa kalanı saklamayın çünkü bebeğinizin tükürüğüne değen süt çabuk bozulur.

Biberon seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Bunun için emzik uçlarını göz önüne alalım. Emzik ucu olarak silikon ve kauçuk olmak üzere iki tür malzeme kullanılır. Kauçuk doğal bir malzeme olup silikona göre daha yumuşaktır. Ancak şekil değiştirmesi daha kolay ve ömrü kısadır. Silikon ise kimyasal türevli bir kimyasaldır. Silikon daha uzun süre şeklini koruyabilir. Fakat seçim yaparken daha çok bebeğinizin damağına göre yapacağınız seçim onun iyiliğine olacaktır. Örneğin bebeğiniz kauçuktan yapılma bir biberona uyum sağladıysa başlığı belli sürelerde değiştirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Plastik yapımında kullanılan BPA adlı kimyasalın içecek şişelerinden insanlara geçtiği tespit edilmiştir. Bebeğin sağlığı açısında hormon işleyişini bozan bu kimyasalın bulunmadığı ürünler tercih etmelisiniz. Biberon fiyatları indirim kampanya ve fırsatlarının bulunduğu broşürleri ve katalogları inceleyerek bu konuda bilgi edinebilir fiyatların en ucuzundan en pahalısına kadar araştırabileceğiniz eBrosur.com'u takip edebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: