yükleniyor

Cappucino

Keyifli sohbetler eşliğinde içilen en güzel içeceklerin başında baş döndüren kokusuyla kahve gelir. Kahve çeşitlerinden biri olan cappucino sıcak veya soğuk şekilde de içilebilen bir tür expresso kahveli içecektir. Cappucino hazırlamak için ilk önce ana maddesi olan expressoyu hazırlamak gerekir. Üzerine de süt ve süt köpüğü eklendiğinde oluşan içeceğe cappucino denilir. Ama pişirilen her yiyecek ve içecekte olduğu gibi miktarları çok önemlidir. Sıcak içilen için expresso hazırlandıktan sonra buhar yardımıyla sütün 72derece (160F) kadar ısıtılıp köpürtülmesi gerekmektedir köpüğünün ayarının tutturulması zor olduğundan cappucino bilinen yapımı en zor olan içecektir. Süt ısıtıldıktan sonra expressonun üzerine kesinlikle süt ve köpüğü ayrılmadan dökülmelidir.

Cappucino hazır satılan makinelerde cafelerde ve evlerde yapılabilmektedir. Hazır küçük paketlerde satılan tek içimlik cappucinolar bulunmaktadır bunlara sadece sıcak kaynamış ve bir veya iki dakika kadar beklettiğiniz suyu eklemeniz yeterlidir. Hazır satılan expresso makinelerinde yapılan cappucinonun lezzeti başlı başına şahane bir lezzettir. Her şey tam tadında ve oranındadır. Makinelerin buhar kollu olanlarında biraz da sizin yardımınız gerekebilir fincana süt koyarken köpürtürken gibi. Kendinden her şeyi yapıp sadece içmeniz için sizlere sunan makineler de bulunmaktadır. Bu makinelere hazırlamak istediğiniz kahve çeşidini belirten düğmeye basıp süt tozu veya süt ve expresso kahve gibi gerekli malzemeleri içine yerleştirmeniz yeterlidir. Soğuk cappucino içinse hazırladığınız cappucinonuza ek olarak buzun yanında bir veya iki top dondurma koymanız yeterlidir. Yaz aylarının vazgeçilmez serinletici tatlarından biridir.

Cappucinolar ve cappucino makineleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak espresso makinelerinin çeşitleri hakkında detaylı özelliklerinin anlatıldığı broşürleri incelemek isterseniz mutlaka ebrosur.com adresine tıklamalısınız. Ayrıntılı bilgi ve içerikleriyle her türlü ürünü bulabileceğiniz markaların özellikleri ve fiyatları arasında karşılaştırma yapabileceğiniz bir site ebrosur.com. Ayrıca firmaların kampanyalarını takip edebilirsiniz ve bu sayede aradığınız veya ihtiyaç duyduğunuz ürünleri de yine indirimlerden yararlanarak en ucuz fiyata alabilme imkanı bulmuş olursunuz. Her türlü katalogları incelemek ve sizlere özel sunulan fırsatlardan yararlanabilmek için mutlaka ebrosur.com adresine tıklamalısınız. Bu sayede hem keyifli hem de ekonomik bir alışveriş gerçekleştirmiş olursunuz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: