yükleniyor

Çay Çeşitleri

Türkiye'de yaşayan bir birey olarak olarak bir düşünün çay içmeden ne kadar yapabilirsiniz. Genel olarak ülkemizde çokça tüketilen çay son zamanlarda bitkisel çaylar meyve çayları ve benzeri şekillerde çokça karşımıza çıkmaktadır. Çayın faydalarının saymakla bitmeyeceğini insana zindelik verdiğini diş sağlığına katkı verdiğini zayıflamaya yardım ettiğini uyumaya yardım ettiğini ve bunun gibi daha birçok şeyi sayabiliriz sitemizde hani çayların en iyi şekilde nerelerden alınabileceğini göreceksiniz. Fiyat olarak en iyi çayları nereden temin edebileceğiniz ya da en iyi kampanya nerede kim ne indirim yapmış hepsi sitemizde bulabileceğiniz sorulardır.

Ülkemizde çaya olan rağbetin gün be gün artması sahteciliği de arttırmıştır fakat biz size en güvenilir çayı ve en ucuz çayı sunuyoruz. Sadece çay değil sitemizde aradığınız her ürün ile ilgili broşür bulabilirsiniz. Çay ülkemizde Karadeniz bölgesinde yetişir bunun nedeni çayın sürekli suya ihtiyaç duymasıdır bu açıdan Karadeniz bölgesi biçilmiş kaftandır çünkü yıl boyu yağış alır ve bu sayede büyük çay bahçelerine sahip olur. Çay her sabah kahvaltıda tükettiğimiz ya da her akşam yemeklerden sonra tükettiğimiz en güzel içecektir.

Çay öyle bir içecektir ki bunu içmek için çok zengin olmaya gerek yoktur fakir bir insanın da zengin bir insanın da her zaman sofrasında çay olur bu açıdan çay birleştiricidir. Çay aynı zamanda dostluk nişanesi gibidir her davette kültürümüz gereği çay ikramı yapılmakta ve çaylarla beraber kek börek pasta getirilir çay hayatımızda gerçekten de önemli bir yere sahiptir. Çay öğlen işten bir kaçış bir dinlenmedir öğle aralarında içilen keyif çayları günün bütün yorgunluğunu üstümüzden atar. En iyi en ucuz en iyi fırsat ürünleri sitemizden bulabileceğiniz gibi çay dışında da hemen her şeyi bulabilirsiniz.

Çay her zaman birleştirici bir görev görür bir iş yerinde toplantılar da dahil olmak üzere ilk olarak her zaman çay ikram edilir. Çaya bu kadar değer verdiğimiz için çay çok uzun nesiller boyunca tüketilecektir. eBrosur.com size her türlü yardımı sunmak için hizmetinizde.

Çay Çaygiller familyasından bir çalı türüdür. Anavatanı oldukça geniş bir alandır. Birmanya sınırlarından Çine Tayland tepelerinden Vietnam içlerine kadar uzanan bir bölgedir. Ülkemizde ise doğu Karadeniz bölgesinde yetiştirilmektedir. Hemen hemen tüm insanların en başta geçen içeceği olan çay kokusu rengi ile dost sohbetlerinin ve her türlü toplantıların vazgeçilmez tadıdır. Ülkemizde yemeklerden sonra içilmesi adeta bir gelenek haline gelmiştir. Çayın anavatanı olarak Hindistan diyenler olsa da ilk defa sanayisinin kurulup diğer ülkelere yayıldığı yer olarak Çin bilinmektedir. Çay ilk önceleri içecek değil bir ilaç olarak kullanılmıştır. Çay üretimi iklim olarak tropikal iklimde yetiştiğinden Bol yağışlı ve sıcak alanlar istemektedir. Bu sebeple ülkemizde bu iklime en uygun yer olan Doğu Karadeniz bölgesinde yetiştirilmektedir. Özellikle Artvin Rize Trabzon illerindeki yamaçlarda yetiştirilmektedir. Kaliteli bir çayın temel şartları Üretim ve yetiştiricilikteki özene dayanmaktadır. Çay bitkisinin üzerindeki tepe tomurcukları ve bunları takip eden birinci ve ikinci lif vermeyen filizlerdir. Tüketici açısından kaliteli bir çay seçimi son derece önemlidir. Sitemize uğrayarak uygun fiyat indirim ve kampanya şartlarında nereden en ucuz fiyatla en kaliteli çay'ı alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Çayın faydalarına değinecek olursak şöyle diyebiliriz. En başta yorgunluğu alması rahatlatıcı ve dinlendirici özelliği bilinir. Ayrıca çayda cildi güzelleştiren bir özellik vardır. Bunun yanı sıra kolesterolü düşürür. Metabolizmayı hızlandırma ve idrar söktürücü özelliği de vardır. Felç riskini en aza indirmesinden kan kanserini önleyici özellikte olduğunda da bahsedilebilir. Kalp krizi riskini azalttığı bilinen çayın kalp damar hastalıklarına iyi geldiği damarları güçlendirdiği bilinmektedir. Çay çeşitleri kısa şöyledir. Hint ve Seylan çayları; Portakallı çay içimi hafif bir çaydır. Süt ve limonla birlikte alınır. Darjeeling Hint çayıdır. Rengi koyu içimi hoştur. İngiliz çayı Hint Seylan çaylarından üretilir. Sert bir içimi vardır. Yasemin çayı kurutulmuş yasemin çiçeği bulunan çaydır. Earl Gray portakal özü ve çay karışımlarından oluşur. İstediğiniz çay çeşidini istediğiniz fiyatta nereden alabileceğinizi ebrosur.com sitemizdeki broşür ve kataloglardan bulabilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: