yükleniyor

Çelik Kapı Modelleri

Çelik kapı evlerde ve işyerlerinde kullanılan güvenlik açısından donanımlı ürünlerdir. Geçmiş zamanlarda daha çok lüks evler için kullanılan çelik kapılar günümüzde hemen hemen her evde var olan kapı çeşitleri haline gelmiştir. Çelik kapılar kasa ve çelik kanat kısımlarından oluşmaktadır. Çelik kapı kasası ile duvara monte edilmektedir. Kapının açılıp kapanan bölümü ise çelik kanat olarak adlandırılmaktadır. Çelik kapılar dayanıklılık bakımından da güçlü donanımlara sahip olarak üretilmektedirler. Çelik maddeler ve sac ile üretilen çelik kapılar herhangi bir darbeye maruz kaldığında ya da zorlandığında açılmayacak türden kapı çeşitleridir. Bu sayede hırsızlık olaylarına karşı üst düzeyde güvenlik oluşturmaktadır.

Çelik kapıların standart bir ölçüsü bulunmamaktadır. Kalınlıklarına göre değişik modellerde üretilebilmektedirler. Kasa bölümü çelik kapının güvenli olması için temel bölüm olduğundan genel olarak çelik kapılarda kasa kısmı mümkün olduğunca kalın ve dayanıklı olarak üretilmektedir. Çelik kapıların anahtar kilit sistemleri büyük ölüde güvenlik sağlamaktadır. Çelik kapıların kendine özgü bir kilit ve anahtar bağlantısı bulunmaktadır. Bu kilit yapılarının açılması çok zordur. Bu nedenle bir güvenlik sistemi olarak etkisi oldukça fazladır. Çelik kapılar yedi parçalı zırh uygulaması ile üretilmektedir. Bu uygulama ile kapının kilit sistemi herhangi bir zorlamaya bağlı olarak kırılamamakta ve kapının kasasının kırılması da engellenmiş olmaktadır. Çelik kapılar görünüm açısından da estetik kapılardır. Farklı renk ve kaplama seçenekleri ile monte edildiği ortamlarda şık bir görüntü oluşturmaktadır. Çelik kapıların üretildiği malzemeler suya dayanıklı malzemelerden üretilmektedir Bu sayede kolay kolay deforme olmazlar. Ayrıca yanmaz özellikte olarak üretilmişlerdir. Bu özelliği ile olası bir yangın durumunda alevlerin dışarı çıkışını da engellemektedir.

Çelik kapılarda parmak izi veya kart okutularak açılabilen kapılar geliştirilerek güvenliğin daha da arttırılması amaçlanmıştır. Kilit sistemlerinin farklılaşmasına ve yeni teknolojilerin eklenmesine bağlı olarak fiyat aralığı geniş olan çelik kapıların fiyat kriterini etkileyen diğer bir unsur da üretimde kullanılan malzemelerdir. Ayrıca kasa kalınlığı kanat büyüklüğü de fiyatı değiştiren etkenlerdendir. Eviniz ya da işyeriniz için çelik kapı ve tüm kapı ihtiyaçlarınızdan önce ebroşür sitesini ziyaret ederek firmaların broşür ve indirim kataloglarını inceleyebilirsiniz. Üstelik katalog satın almak ya da marketleri dolaşmak zorunda kalmadan. Bu sayede en ucuz kapılar hangi firmada ya da hangi markalarda kampanya var rahatlıkla görebilirsiniz. Ebroşür birçok kategoride birçok markanın en ucuz ürünlerine ulaşma imkânı sağlayan bir sitedir. eBrosur.com sitesini ziyaret ederek ekonomik fiyat ve fırsat seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: