yükleniyor

Ceviz

İnsanların en çok tükettiği ürünlerden birisi de kuruyemiş çeşitleridir. Kuruyemiş ürünleri listesine sayamayacağımız kadar ürün girebilir. Kuruyemişler insanların sağlıklı beslenmesi için faydalı ürünlerin başında gelmektedir. Kuruyemişler için de insan vücudu için en faydalı besinleri içeren bir üründe muhakkak ki cevizdir. Ceviz ülkemizde oldukça bol yetişen bir ağaç bitkisidir. Her yörede rahatça yetiştirilebilen cevizin ana memleketi Kırşehir’in Kaman ilçesi kabul edilir. Çünkü Kaman cevizi oldukça çok bilinen bir ceviz cinsidir. Cevizin faydaları dendiğinde ilk akla gelen zihin açıcı özelliğidir. Anneler öğrenci çocuklarına sınavlara girmeden önce mutlaka ceviz yedirmek isterler. Bu kanı oldukça doğru bir tespittir.

Cevizin faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Ceviz içerdiği yağlar ve zengin magnezyum kaynağı ile insanların zihinsel gelişimine büyük katkıda bulunur. Ayrıca egzama hastalığından çağımızın hastalığı kabul edilen Alzheimer gibi birçok hastalığa kadar birçok hastalığa oldukça faydalı bir besindir. Çocukların zeka gelişimi için bir numaralı besinlerden olan ceviz aynı zamanda kalp atışlarını düzenliyor. Yüksek oranda bulunan yağ asitleri kalp atışlarını düzenliyor ve erkeklerin korkulu rüyası prostat kanserini önleyici etkiye sahiptir. Omega3 diye adlandırılan vitaminlerden bol miktarda içeren ceviz çocuklardaki davranış ve hiperaktif bozukluklarını gidermeye yardımcıdır. Antioksidan özelliği ile sinir sistemi hastalıklarına oldukça iyi geliyor. Kalp ve tansiyon hastası olanlar için kan basıncını ayarlar. Aynı zamanda sedef ve egzama gibi deri hastalıklarına da oldukça faydalıdır. Beyin yapısı itibarı ile beynin şekline benzer ve dış kabuğu da kafatasını andırır. Bu özelliği de beyne oldukça faydalı olduğuna bir delildir. Ceviz bu kadar faydalı bir besinken fiyatının da ucuz olması beklenemez. En pahalı kuruyemiş çeşitlerinden olan cevizi en uygun fiyata bulabilmeniz için internetten ebrosur.com sitesine girmeniz yeterlidir.

Bu site binlerce çeşit ürünün yer aldığı broşürleri ürün kataloglarını ücretsiz olarak sitede yayınlar. Bu siteden dilediğiniz ürünün fiyat kampanyalarına ulaşabilir ve fırsatları kaçırmadan en ucuz fiyatlara satın alabilirsiniz. Bu sitede satış yapılmamaktadır. Sadece büyük markaların marketlerin mağazaların tanıtım ve indirim tanıtımı amaçlı yayınladıkları katalogları sunarak tüketiciye bir fikir sağlamaktadır.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: