yükleniyor

Cila Fırçası

Çeşitli ağaç malzemesinden üretilmiş mobilyalar ve ayakkabı deri taş gibi eşyalar zamanla toz çizik aşınma ve güneş ışınları gibi etkenler sonunda parlaklığını yitirirler. Bu durumda eşyaları cilalamak gerekir. Cila çeşitli eşyaların parlak görünmesini dış etkenlerden korunmasını aşınmaları azaltır ve dayanıklılığı artırırken eşyaya dekoratif bir görünüm kazandıran renksiz ve şeffaf bir tabakadır. Cila yapı bakımından iki malzemeden oluşur. Esas cila maddesi ve inceltici denilen sıvı. Cilanın asıl maddesi genellikle ağaçlardan elde edilen reçine veya gomalaktır. Çözücü olarak da genellikle alkol benzin benzen ve eter gibi maddeler kullanılır.

Reçine ve çözünün karıştırılması ile ortaya çıkan maddedir cila. Cilalama işini yapmak içinse cila fırçası kullanılmaktadır. Çeşitli uzunlukta sapları olan bu fırçalar ayrıca domuz kılı keçi kılı öküz kulağı tüyü gibi çeşitli tüy ve kılların birleştirilip bir araya gelmesinden oluşur. Ayrıca tüylerin çeşitlerine göre düz kesimli yuvarlak veya oval uçlu sivri uçlu çeşitleri de bulunmaktadır. Cilalama işlemine geçmeden önce yüzeyin tozdan ve çiziklerden arındırılması ve pürüzsüz bir zemin hazırlanması gerekmektedir. Bu işlem için de ayrıca cila zımparası kullanılmaktadır. İnce vernik Cilalama işlemi için kullanılacak fırçanın kılının fazla yumuşak olmaması gerekir aksi taktirde cila yüzeye eşit dağılmaz. Ayrıca kılların esnek olması da cilanın eşya tarafından emilmesini ve yüzeyde eşit ve dengeli dağılım olmasını sağlar. Ayrıca fırçanın uçları dağınık olmamalı ve kılları da dökülmemelidir. Cila fırçalarının bakımı ve saklanması da çok önemlidir bu konuda en iyi yöntem fırçanın asılmasıdır. Sentetik tiner veya neft ile temizlendikten sonra tiner ve neft karışımı olan bir kutuda tüyleri yukarıda olacak şekilde saklanmalıdır. Bakımı ve temizliği yapılan bir cila fırçası yeni alınmış bir fırçaya göre daha kaliteli bir sonuç vermektedir. Cila ve boya fırçaları ve çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için eBrosur.com'u ziyaret etmelisiniz. Çeşitli markaların karşılaştırmalarını yapabilir fiyat listelerini inceleyebilir ve indirim seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca eBrosur.com adresinde firmaların yapmış oldukları çeşitli kampanya olanaklarından da yararlanarak en ucuz ürünü en iyi fırsat ile satın alabilirsiniz. Sitede ayrıca çeşitli markaların broşür incelemelerini yapabilirsiniz ve ayrıca katolag incelemek isterseniz de eBrosur.com'da hepsini bulabilirsiniz. Hem keyifli hem de kolay alışverişin keyfini çıkartmak için siz de eBrosur.com'a tıklayın.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: