yükleniyor

Diş Fırçaları

Vücudumuzun gündelik koşuşturmalar arasında kimi zaman bakımını aksatıp umursamadığımız dişler yol açtığı hastalıkları da göz önünde bulundurursak hayati bir öneme sahiptir. Ülkemizde diş sağlığı ve dişeti rahatsızlıklara rastlanma oranları oldukça yüksektir. Buna rağmen hayati bir risk taşımadığından olsa gerek gereken ehemmiyet verilmemekti diş sağlığına. Sindirimin ilk başladığı kısım olan dişlerde oluşacak en ufak bir rahatsızlık sindirim sistemini olumsuz yönde etkiler. Keza yiyeceklerin çiğnenip yutulmaya ve sindirmeye hazır hale gelme aşamasına gelmesini sağlayan dişlerini konuşma ve görünüm açısından da önemli etkileri vardır. Eksilen dişlerin bazı sesleri çıkarma güçlüğü yarattığı ve çiğneme sorunu yarattığı da işin başka bir boyutudur.

Dişlerimiz iyi temizlenmediği ve günlük bakımı yapılmadığı takdirde diş aralarında kalan artık yiyecekler asit oluşumuna yol açan mikroorganizmalar oluşturularak çürümeyi tetikler. Asitlerin verdiği zarar zamanla dişlerden büyük oyuklara sebep olur. Yine günlük tüketilen sigara ve kafein ürünleri dişlerde renk bozuklukları yaratır. Diş konusunda erken tanı çok önemli olduğundan düzenli diş hekimi muayenesi çok önemlidir. Aşırı şekerli ürünlerin tüketiminden uzak durmak da bir diğer yardımcı unsurdur. Daha çürüme başlamadan günlük diş bakımı periyodunu düzenli bir şekilde uygulamalı ve dişlerimizi fırçalamalıyız. Diş temizleme ürünleri arasında en önemlilerinden olan diş fırçalarının elektronik olan ve pille çalışanları da mevcuttur. Diş macunu diş ipi ağız suları vb. ürünleriyle öne çıkan diş bakım ürünlerinin her gün yeni marka ve içerikleriyle müşterilerine bu anlamda destek veriyor.

Örneğin diş macunları fiyat ve içerikleriyle farklılık sunuyor. Sigara ve kafeininin yarattığı renk bozukluklarına özel diş macunları ve diş pastaları akla ilk gelenler. Koruyucu ve beyazlatıcı etkiye sahip bu ürünler indirim avantajlarıyla da ürünün ilk piyasaya çıktığı zamanlardaki astronomik fiyatlarından da oldukça uzak. Ağız suları ve dil temizlemek için sunulan diğer ürünlerde kampanya ve çeşitleriyle dişlerin temizliğine hizmet eder. Kuşkusuz diş temizliği konusunda doğru bir diş macunu kadar diş fırçası seçimi de önemlidir. Yaşa ve ağız yapısına göre faklılık arz eden ürünlerin broşür skalasına ve özelliklerine bakarak seçmek gerekir. Diş fırçası seçme konusunda doğru alışveriş yapamayan bir toplum olarak ürünün renginden ziyade işlevselliğine ve yapısına da bakmak gerekir. Kıl özelliklerine göre farklılık gösteren diş fırçalarının yanında şarj edilebilen fırçalar da fırsat sunar. Piyasada sayısız üründen en ucuz olandan en pahalı olana kadar her bütçeyi memnun eder. Diş bakım ürünleri ve fiyatları ile ilgili detayları ebrosur.com adresinden rahatlıklar görebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: