yükleniyor

Elma Fiyatları

Biliyoruz ki elmalar en sağlıklı ve yararlı meyvelerden bir tanesidir. Elmanın verdiği enerji ise 100 gramında 54 kaloridir. Bu enerjiyi herhangi bir yağdan değil direkt vücudumuza ve beynimize yararlı olan elmanın glikozundan alırız. Meyve şekeri ve organizmalar tarafından ağır olarak sindirilen şekeri üreten bu meyveyi her gün tüketmemiz gerekir. Elma tıpkı armut gibi her gün yendiğinde kalp ve damar hastalıklarından kanserden kolesterolden ve birçok hastalıktan bizi korumada önemli rol üstlenir. Nefes almayı rahatlatır. Sabah aç karna yendiğinde kanı temizler ve toksinleri vücudumuzdan atar. Enerji verir ve kalbi korur.

Annelerin hamilelikleri sırasında tükettiği yiyeceklerden çocukların astıma yakalanmasında ve birçok hastalıkta koruyucu etkiye sahip tek gıda elmadır. İçinde bolca C vitamini bulunan elma hücre ölümüne neden olan kimyasallarla savaşır. Baş ağrısına uykusuzluğa soğuk algınlığı ve öksürüğe iyi gelir. Cilde parlaklık ve güzellik verir.Ancak ne kadar sağlıklı olursa olsun bütün gıdalar yeteri kadar yenmelidir. İngiltere’de yapılan araştırmalara göre elmanın içindeki asit ve şeker dişlere ciddi zarar verdiğini ve diş minesini tahrip ettiği ortaya çıktı. Elmanın bilinen tek zararı dişlere olduğu yönünde araştırmalar yapılmıştır. Doktorların çoğunun görüşü; elmayı ısırarak ve çiğneyerek yemek dişetlerini harekete geçirip tükürük üretiminin arttığı yönde. Tükürükte ağızdaki bakteri seviyesini azaltarak ağzın bakterilerden arınmasını sağlıyor. Ancak doktorlar elmanın dişlere verebileceği zararı destekliyorlar. Sadece dişlere zarar veriyor diye elma yemezlik yapılmamalı diye vurguluyorlar.

Faydaları saymakla bitmeyen elma ne yazık ki üreticileri tarafından büyümesini hızlandırmak ve verimini arttırmak amacıyla bilinçsizce kullanılan hormonlar çok yararlı olan elmanın bile sağlığı etkileyebilecek hale geliyor. Ancak meyvelerin birkaç ayrıntısına bakarak hormonlu olup olmadığını anlamak mümkündür. Elmanın hormonlu olduğunu şekilsizliğinden içinin sünger gibi oluşundan ve çekirdeklerinin kof olduğundan anlayabiliriz. Elmanın yararlarının yanında sadece bir tane zararlı etkisi görülmektedir. Hormonlu elmalarda bir o kadar zararlıdır. Size en yakın taze sağlıklı ve hormonsuz elmaların nerede olduğunu ebrosur.com’dan öğrenebilirsiniz. Bu adres inceleyebilmeniz ve en iyisini en uygun fiyata bulmanızda size yardımcı olacaktır.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: