yükleniyor

Esmer Şeker

Şeker, şeker pancarından üretilen özellikle kültürümüzde ciddi oranlarda tüketimi yapılan türlü gıdalarda yerini alan tatlandırıcı bir üründür. Yiyecekleri tatlandırmak ve tadını artırmak için kullanılmaktadır. Fazla tüketimi ne yazık ki olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Esmer şeker ise şeker kamışının ön işlemlerden geçirilerek gıda saflığına kavuşturulduktan sonra beyaz kristal şeker ile karıştırılmasından oluşturulmaktadır. Esmer şeker veya kahverengi şeker olarak adlandırılmaktadır.

Esmer şekerin renginin koyu olması içindeki melas miktarının yoğunluğuna göre değişmekte olup nem tutma oranı beyaz şekere göre daha yüksek olduğundan topaklanma olasılığı daha fazladır. Esmer şeker beyaz şekere oranla daha küçük bir yapıya sahiptir diyebiliriz. Esmer şeker tüketimi beyaz şekere göre her ne kadar az olsa da diyabet hastalığını büyük oranda azaltır beyaz şekere göre. Bunun nedeni kana daha geç karışarak insülin salgısını geciktirmesidir. Enerji değerleri arasında çok fazla fark bulunmamaktadır. Şekerleme, kurabiye, pasta ve daha pek çok ürün yapımında kullanılan şekerin biraz daha özenle gösterilmesinde fayda vardır. Özellikle beyaz şeker tüketimini azaltarak esmer şekeri tercih etmek sağlık açısından da daha yararlı olacaktır.

Esmer şeker vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. Beyaz şekerde hemen neredeyse hiç bulunmayan potasyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor, sodyum, demir, asit ve kolinB12 vitamini bulunmaktadır. Miktarını abartmamak şartı ile günlük olarak az miktarda tüketilen esmer şeker sayesinde bu mineral ve vitaminlerin vücuttaki ihtiyacını bir nebze de olsa karşılayabilirsiniz. Esmer şeker aynı zamanda birçok cilt maskesinde de kullanılmaktadır. Peeling etkisi oluşturarak cildin tazelenmesini sağlarken ölü derinin atılmasına yardımcı olmaktadır. Esmer şekerin fazla tüketildiğinde beyaz şeker etkisi oluşturduğunu da unutmamak gerekmektedir yani düşünülerek tüketmek gerekmektedir. Her markette kolaylıkla bulunabilecek esmer şekerin en ucuzu nerede diye merak ediyorsanız artık meraklanmayın. Market market gezmek yerine internetten bir tık kadar uzağınızda olan ebrosur.com sayfasını ziyaret ederek kampanyalardan haberdar olabilir indirim ürünlerini görebilirsiniz. Fırsatları kaçırmamak için takipte kalmanızı tavsiye ederiz. Katalog incelemek yerine hemen her marketin broşürlerini incelemek yalnızca esmer şekerde değil her ihtiyacınızda zahmetsizce fiyat konusunda sizleri bilgilendirecektir. Unutmayınız siteden satış yapılmamaktadır yalnızca fiyat ve broşürlerle sizleri bilgilendirmek amaçlanmıştır.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: