yükleniyor

Güneş Kremi

Yazın yaklaşmasıyla deniz güneş sezonu yavaştan açılmaya başladı desek yanlış olmaz. Güneş ışınlarının yarardan çok zarara dönüştüğü günümüzde güneş kremlerinin önemi de şüphesiz artmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için kaliteli bir güneş kremi hayat kurtarıcıdır. Her yaşta kullanılması gereken güneş kremini çantamızdan ayırmamak gerekir.

Güneşe uzun süre maruz kalındığında lekeler ve güneş çarpmaları meydana gelmektedir. Özellikle bebekler ve yaşlılar daha kolay etkilenmektedirler. Güneşin zararları ışınları ne yazık ki deri kanserine neden olabilmekte. Küçük yaştan beri güneş yanıklarına aşırı güneş altında kalan insanlarda ve özellikle açık renk cilt tonuna sahip kişilerde bu risk oranı artmaktadır. Güneşin zararlı ışınları cildin erken yaşlanmasına ve lekelere sebebiyet vermektedir. Böyle olumsuzluklar ile karşı karşıya kalmışken güneş koruyucu krem sürmeden dışarıya çıkmamak gerekir. Hatta uzmanlar tarafından kapalı ortamlarda dahi sürülmesi önerilmektedir. Güneş kremi sürüldüğü takdirde güneşe karşı hassasiyet 15 kat azalmaktadır ki bu da küçümsenecek bir oran değildir. Güneş kremi seçerken en az 30 faktör olanlarından satın almak gerekir. Yağlı ciltler için yağsız ya da su bazlı ürünler tercih edilirken yağsız ciltler için krem bazındaki ürünler tercih edilmelidir.

Vücut için sprey olanlar daha pratik olacaktır. Suya dayanıklı koruyucular terlemeler karşısında veya suda dayanıklılığını uzun süre korumaktadır. Özellikle çocuk ve gebelerin mineral içerikli güneş koruyucuları kullanmaları daha doğru olur. Çocuk yaştan kullanılan koruyucu kremler kanser riskini önemli ölçüde düşürmektedir. Güneşin ciltte oluşmasına neden olduğu benleri yine güneş kremi ile önlemek mümkün. Güneş kreminin faydalarından yararlanmak için doğru kullanmak oldukça önemlidir. Aksi takdirde zarara dönüşebilir ve yeterli koruma sağlayamaz. Kalın tabaka halinde güneşe çıkmadan 15-30 dakika öncesinde sürülmelidir. 2 saatte bir tazelenmesi gerekir ayrıca kurulanma ve yüzme sonrasında mutlaka yeniden sürülmelidir. Güneş kreminin kalitesi çok önemlidir.

Cildinize ve kendinize yapacağınız en iyi iyilik güneş koruyucu krem ile başlar. Bunun için ihtiyacınız olan şey ebrosur.com sitesine girerek bütçenize uygun olan fiyat ve kampanyalardan haberdar olmak. Site sayesinde en ucuz güneş kremi nerede fırsatlar ne zaman başlar sorularının yanıtını öğrenebilirsiniz. Katalog satın almak yerine broşür inceleyerek indirimlerden en önce sizin haberiniz olsun istiyorsanız gecikmeyin.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: