yükleniyor

Haydari

Haydari süzme yoğurt su sarımsak nane veya dereotu yağ ve tuzdan oluşan yapımı çok basit fakat kıvamını tutturmak zor olan bir mezedir. Biraz koyu kıvamda yapılsa tadı yavan kalan sulu yapılırsa ise cacığa yaklaşan herkes tarafından sevilen soğuk mezelerden biridir. Rakı ve sohbet masalarının vazgeçilmezi olmakla birlikte kahvaltıda sarımsaklı veya sarımsaksız kızarmış ekmeğin üstüne sürülerek zevkle tüketilebilinirken patates cipsi veya mısır çerezi ve türevlerine de dip sos olarak eşlik eder. Dereotu ile yapılanı kıymalı börek ve çin böreği gibi hamur işleriyle iyi gitmekle birlikte öte yandan baharatlı kızarmış patatese de çok yakışmaktadır.

Naneli olanı ise mantıya ve yaprak sarmasına çok yakışmaktadır. Bu kadar çeşitli yiyeceğin yanında lezzet artırıcı olarak veya tek başına meze olarak sofraların vazgeçilmez bir unsurudur. Bu mezeyi yapabilmek için iyi bir süzme yoğurt sarımsak taze nane veya dereotunu satın almak gerekirken eskiden artık son yıllarda fabrikasyon paketli halde veya büyük süpermarketlerin açık meze reyonunda kilo ile bulunabilmektedir. Paketli halde bu mezeyi marketlerden satın almak ayrı ayrı malzemeleri satın almaktan çok daha ucuza mal olduğu gibi sadece o akşam yenecek kadar küçük miktarlarda alabilmeyi de mümkün kılmaktadır. Yaşadığınız ilde hangi süpermarkette veya evinizin olduğu semtin marketlerinin hangisinde bulunduğunu ve daha da iyisi hangisinde daha ucuza haydari bulunduğunu görmek bu marketlerde satılan ürünlerin katalog ve broşürlerine erişmek fırsatları görüp indirimlerden faydalanabilmek kampanyalardan haberdar olup en ucuz ürünlerin nerelerde olduğunu görebilmek için size ebrosur.com sitesini incelemenizi öneririz.

Ebrosur.com'da haydarinin nerede satıldığını ve hangi markette daha makul fiyatta satıldığını sizler de öğrenebilir ve alışverişinizi bütçenizi sarsmadan yapabilir en güzel ve özenle hazırlanmış sofralarda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ebrosur.com onlarca marka ve yüzlerce alışveriş merkezine ait dükkanın adres ve iletişim bilgilerini edinebileceğiniz bir site olup aynı zamanda bu markaların çeşitli cafelerin ve marketlerin güncel tanıtım materyallerine erişip ucuz ürünleri belirleyebileceğiniz bir sitedir. Sizi de bu hizmetten yararlanabilmeniz için ebrosur.com'a davet ediyoruz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: