yükleniyor

Dekorasyon İçin Heykeller

Sanatsal bakış açısıyla meydana getirilmiş olan üç boyutlu formlara heykel adı verilir.Heykeller temelde mekânların kapsanması kavranması ve mekân ile ilişki kurulması ile ilgilenir. Tarihsel olarak inceleyecek olursak : Heykel ve heykelciliğin tarihi çok eski zamanlara kadar uzanır. Dünyanın birçok yerlerinde yapılan kazılarda sonucunda mermer taş ağaç fırınlanmış toprak maden çok çeşitli malzemelerden yapılmış heykel ve heykelciklere rastlamak mümkündür.Heykeller üzerinde yapılan incelemeler sonucu heykellerin büyük bir kısmının çeşitli uygarlıklarda ilah olarak kabul ettikleri varlıkları tasvir ettikleri örneğin kral ve kraliçe gibi hükümdar ailelerini kahramanları ve kahramanlık olaylarını bilim sanat ve sporda ün yapmış kişileri bir kısmının da birçok çeşitli insan ve hayvanları tasvir ettikleri anlaşılmıştır.

Heykel ve heykelciliği bu derece yaygınlaşmasındaki asıl sebebi inançlardır. Çeşitli dönemlerde yaşamış insanların tapındıkları ve ilahlaştırdıkları şeylerin taş ağaç maden kullanarak işlemeleri ve ibadetlerini bunlara karşı yapmaları heykel ve heykelciliğe toplum hayatında geniş yer verilmesine yol açmıştır.Tarım alanında faaliyetlerin başlamasıyla birlikte verimsizliğin arttığı dönemlerde bu soruna çare olarak Ana Tanrıça heykelcikleri yapılmıştır. Bu heykelciklerin ana malzemesi ağaç ya da topraktır. Heykeller genel olarak aynı duruşta ve yapıdadırlar kişisel özellik taşımazlar. Baş oranları vücudun diğer oranlarına nazaran daha büyüktür. Üç boyutlu olan heykellerde bile uzuvlar çizilerek gösterilir. Heykel yüzeyleri çizilerek süsleme yoluna gidilir.

Günümüzde ise modern çağ ile birlikte hemen hemen herkesin de evinde çeşitli biblo ve heykeller yer almaktadır.Bunlar porselen ağaç plastik mermer toprak altın gümüş ve birçok çeşit malzeme ile yapılabilmektedirler. Siz de evinizin bahçesinde veya içerisinde dekoratif amaçlı heykellere sahip olmak istemez misiniz? Cevabınız 'evet' ise en ucuz fiyat indirim ve kampanya ile size fırsat sunan en yakın mağazadaki en güzel ev dekorasyonu heykeller eBrosur.com ile evinizin konforunda tek tıkla hizmetinizde ebrosur.com'da yer alan katalog ve broşür seçenekleri ile evinizin farklılığına farklılık katacak ev dekorasyonu heykeller size en yakın nerede? Hangi mağazada? Ve en önemlisi sizlere bu ürünleri inceleme imkânı sunacağı olması ayrı bir güzellik değil mi? O halde yapmanız gereken tek şey eBrosur.com'u tıklamak ve satın alacağınız ürünü inceleyip en uygun fiyata en güzel indirim ve kampanyayı sizlere sunan mağazaya karar vermek.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: