yükleniyor

Hurma

Kuruyemişler vücudumuz için gerekli olan vitamin ve mineraller bakımından zengin besinlerdir. Bu kuruyemişlerden bir tanesi de hurmadır. Hurma tropikal ve sıcak ülkelerde yetişen bir bitkinin meyvesidir. Tıpkı palmiye ağacına benzeyen bir yapısı vardır. Soğuk yerde yetişmediği için ülkemizde de Akdeniz kıyılarında yetiştirilmektedir. Kuvvetli gübreleme gerektiren bir bitkidir. İftar sofalarımızın vazgeçilmezi olan hurmanın faydaları da sayısızdır. İçerisinde çok sayıda vitamin mineral bulunmaktadır.

Çok fazla kaloriye sahip bir meyvedir. Bu sebeple tek bir tane yenildiğinde bir zararı yoktur. Bir tane hurmada çok fazla magnezyum potasyum ve kalsiyum bulunmaktadır. Kalp hastalığına fayda sağlayacak birçok minerali ve A vitaminini de içerisinde barındırmaktadır. Lifli bir besin kaynağı olduğu için bağırsaklarımızı düzenler ve kabızlığa iyi gelir. Kanser ve kalp gibi kronik diğer rahatsızlıkları da engelleyici özelliğe sahiptir. İçerisinde bulunan kalsiyum sayesinde kemik ve kas gelişimine ve bunların korunmasına fayda sağlar. Zihinsel ve bedensel yorgunluklardan sizi uzak tutarak vücuda kuvvet ve enerji verir. Kan yapıcı özelliğiyle kansızlığa iyi gelir. Çeşitli akciğer hastalıklarına (bronşit verem kuru öksürük gibi) iyi gelir ve yaşlanmayı geciktirir. Hurma aynı zamanda emziren annelerin de sütünü arttıran temek besinlerden bir tanesidir. İçerisinde bulunan mineraller sayesinde sakinleştirici bir etkisi de bulunmaktadır. Bu sayede afacan çocuklarınıza yedirebilir ve daha sakin olmalarını sağlayabilirsiniz. Sizde hurmayı tüketmek için geç kalmamalısınız. Ülkemizde en çok ramazan ayında tüketilen ramazan hurmaları da kampanyalı fiyatlarla satılmaktadır. En ucuz fiyat seçeneklerine ve fırsat broşür seçeneklerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Kampanya ve indirim kapsamındaki ürünlere göz atabilirsiniz.

Hurmanın 90’dan fazla çeşidi bulunmaktadır. Medine hurması çeşitleri; amber mabroom safawi sogay hudri şelebi berni sukkari vs şeklinde isimlendirilmiştir. Tatlı ve yumuşak yapıda hurmalardır. Direk olarak meyvesini tüketebileceğiniz gibi cezerye pekmez şeker reçel kahve ve pastalar için hurma tozunu da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda çay su süt gibi içeceklerin tatlandırılması için de kullanılabilir bir besindir. En uygun fiyatlarla ilgili katalog satın almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda ebrosur.com sitesine bakarak hurmanın size en yakın hangi markette hangi fiyatlara satıldığını kolayca öğrenebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: