yükleniyor

İncir

Hem yaş hem de kuru olarak yenebilen bir meyve olan incir aynı zamanda vücut için de birçok fayda barındırmaktadır. Kalori bakımından kuru incir daha yüksek kaloriye sahiptir. İncir meyve olarak tüketilebileceği gibi özellikle sütlü tatlılarda ve bebek mamalarında da yoğun olarak kullanılan bir yiyecektir. Ayrıca reçel olarak ta severek tüketilen bir meyve türüdür. İncir posalı bir meyve türüdür. İçerdiği yüksek lif sayesinde kabızlığa ve bağırsak problemlerine iyi gelir. Aynı zamanda zayıflamak isteyenlerin de en çok tükettiği meyvelerden biridir. Sindirimi hızlandırma özelliği sayesinde mide asidini dengeler.

İncir B1 ve B2 vitaminlerin bulunduran bir meyvedir. Ek olarak folik asit ve kalsiyum açısından da zengindir. Bu bakımdan özellikle hamilelik döneminde bebeğin gelişimi açısında tüketilmesi gerekmektedir. Emzirme döneminde de anne sütünü arttırmaya büyük ölçüde yardımcı olur. İncir metabolizmayı hızlandırarak yaşlanmayı geciktirir ve yağ yakımını hızlandırır. Gelişme çağındaki çocuklar için kemik ve diş gelişimini olumlu yönde etkileyen incir kemiklerin dayanıklılığını da artırır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken fazla tüketilmemesi gerektiğidir. Fazla tüketimi diş çürüklerine yol açabilmektedir.

İncir anti-oksidan içeriği ile vücudun esnek yapısını sağlayarak kırışıklıkları önler. Bunun yanı sıra sürekli öksürük hallerinde öksürüğü önler. Bronşit ve astıma karşı önleyici ve iyileştirici özelliği vardır. İncirin içeriğindeki pektin enzimi kolesterolü düşürücü etki sağlamaktadır. Potasyuma sahip olması sayesinde de tansiyonu dengelemededir emilimini hızlandırarak kansızlığı önlemeye yardımcı olur. İncirin şeker hastaları tarafından fazla tüketilmemesi gerekmektedir. Çünkü incir yüksek oranda şeker içeren bir meyve türüdür. Ayrıca karbonhidrat bakımından yoğun olduğu için fazla tüketilmesi halinde kilo artışı meydana gelmektedir. Ek olarak çok fazla tüketilmesi ishale yol açabilmektedir. Kampanya ve indirim haberlerine ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz ebroşür ile en uygun fiyat seçenekleri ile alışveriş yapabileceğiniz market ve alışveriş merkezlerini bulmak çok kolay hale gelmiştir. Katalog satın almak zorunda olmadan ya da market market dolaşmadan en ucuz fiyatları görebileceğiniz ebroşür ile tüm broşür ve katalogları bilgisayarınızdan ücretsiz görüntüleyebilirsiniz. Tüm fırsat ve indirimle için www.ebrosur.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: