yükleniyor

İş Güvenliği Ürünleri

İş sağlığı ve güvenliği Kanunu 30 Haziran 2012 yılında 6331 sayılı resmi gazetede yayınlandı. Türkiye’nin Avrupa Birliği sürecinde değer kazanan bu meslek gittikçe hak ettiği değeri bulmaktadır. Kanunun çıkmasıyla birlikte işverenlerin hukuki sorumlulukları da arttı. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çıkmadan önce 4857 sayılı iş kanununda İş Sağlığı ve Güvenliğiyle ilgili bazı maddelerde belirtiliyordu. Bu maddelere değinerek tüzükler yönetmelikler ve tebliğler yayınlanmıştır. Fakat 2012 Mayıs ayı itibari ile İş Sağlığı ve Güvenliği resmi olarak kanunlaşmıştır.

İş sağlığı ve güvenliği kanunu gereği çalışan sayısı kaç olursa olsun tehlikeli ve çok tehlikeli sektörde yer alan iş kolları için 2014 Ocak ayı itibari ile iş kanunu gerekliliklerine uygun İş Sağlığı ve güvenliği birimi kurmak ya da Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinden bu hizmeti alma zorunluluğu getirilmiştir. Az tehlikeli sınıfta yer alan iş kolları ise İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi kurma veya Ortak sağlık Güvenlik birimlerinde Hizmet alma zorunluluğu 2016 yılına ertelenmişti. Yeni çıkan bu Kanun gereği bütün işverenler işyerinde iş kazası olmaması için kaza olmadan önce gerekli bütün tedbirleri almakla yükümlü hale geldi. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gerekliliklerine uymayan işverenlere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ağır cezai yaptırımlar getirildi. İş vereler çalışılan yerlerde kaza meydana gelmemesi için toplu güvenlik tedbirleri kişisel koruyucu tedbirler ve organizasyon önlemleri almakla yükümlüdür. İşveren işyerlerinde mevcut risklerin belirlenmesi ve bu belirlenen risklere karşı güvenlik önlemleri belirlemekle çalışanlara gerekli kişisel koruyucu donanımları vermek ve kullanımlarını sağlamakla çalışma alanında gerekli güvenlik tedbirleri aldırmakla çalışanların sağlık kontrollerini ve İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerini yaptırmak ve alınan bütün tedbirlerin uygulanabilirliğini denetlemekle yükümlüdür. 2011 yılı iş kazaları ve meslek hastalıkları istatistiklerine bakıldığında 1710 kişi iş kazası ve meslek hastalığından hayatını kaybetmiş. İş kazaları en çok maden metal sanayi inşaat ve tersanelerde meydana gelmektedir.

İnternet üzerinden İş güvenliği malzemeleriyle ilgili fiyat araştırması yapabilirsiniz. İş güvenliği malzemeleri için belirli zamanlarda kampanya veya indirim günleri olmaktadır. Sitemizden fırsat günlerini takip ederek en ucuz iş güvenliği ürünlerini bulabilirsiniz.Katalog veya broşür incelemek isteyen kullanıcılarımız ebrosur.com sitesinden takip ederek görebilir bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: