yükleniyor

Bebekler için Islak Mendil

Her bebek onu kucağına alan anne için eşsiz bir hediyedir. Bu hediyenin değerini bilen anne daha o doğmadan önce bebeği için gerekli ürünleri hazırlamaya koyulur. Telaşlı ama keyifli bir süreçtir bu. Doğumdan sonra gösterilen özen giderek artar; bebek için özel şampuan sabun talk pudrası mendil gibi eşyalar hazırlanır. Çünkü her anne bebeğinin cildinin narin olduğunu ve enfeksiyon ve alerjenlere açık olduğunu bilmelidir.

Eskiden ürünlerin bu kadar çeşitli olmadığı zamanlarda anneler saf su ile ıslatılmış pamuk veya ıslak bez gibi nesnelerle bebeklerinin temizliğini sağlarlardı. Tahmin edildiği gibi; bu hem zor olurdu; hem de yeterli hijyen sağlanmayabilir zaten bebeğin olağan derecede hassas olan cildi göz göre tahriş olabilirdi. Hangi anne bunu ister ki? Günümüzde tüm güzellik kremlerinin ve çeşitli ürünlerin vaat ettiği bir şey vardır: Bebek cildi! Böylesine pürüzsüz bir cilde doğduğumuzda hepimiz sahip olmuşuzdur. Güneşe deterjan ve sabun kalıntılarına karşı hassastır bebek cildi. Onu korumak ve bakımını yapmak annenin özeninde ve titizliğinde saklı.

Çocuk için yapılması gereken; bebekler için üretilen losyon ve nemlendiricileri kullanmak pişik ve tahrişleri önler. Rahat kıyafetler giydirme yakıcı güneşten sakınma terlemesini önleme ve çamaşırları da alerjen olmayan bir sabun tozuyla yıkamak en iyisidir. Hijyen meselesi; annelerin aklını kurcalayan en büyük mesele olmuştur hep. Bebeklerin altını değiştirirken veya el yüz cilt temizliğinde ıslak mendiller her titiz annenin en büyük yardımcısıdır desek abartmış olmayız sanırım. Ancak ıslak mendil kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. En önemlisi bu mendiller bebeğinizin cildiyle temas edecekse güvenilir markalardan olmalılar ve en iyi ürün seçilmelidir. Dahası PH değeri bebeğin cildine uygun olmalı. Çoğu ıslak mendilin üzerinde bu bilgiler mevcut. İçinde zararlı kimyasalların da olmaması gerek. Sentetik olmayan pamuk bazlı ürünler seçilmeli ve; içinde alkol vb. tahriş edici maddeler de içermemeliler.

İşte bu bilgiler ışığında bir ıslak mendil seçimini yaparsa her anne çocuğu hep neşeli ve mutlu olur. Çoğu marketlerde pek çok seçenek mevcut. Ancak bebeklerin pek çok ihtiyacı var. Tabii ki çoğu anneler belli bir ekonomi yapmak zorunda. En iyi ürünü en ucuz şekilde almanın yollarını düşünmelidir. Bunun için internette gezinip fiyat araştırması yapabileceğiniz eBrosur.com ekibi olarak hizmet vermekteyiz. Sitemiz size en yakın hangi mağazada istediğiniz ürünü bulabileceğinizi gösteren sanal bir broşür sistemidir. Alışveriş yapmak sitemiz sayesinde keyifli bir hale geldi. Islak mendil için indirim ve kampanya broşürlerini eBrosur.com'da inceleyebilir, en uygun ıslak mendil fiyatlarını burada bulabilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: