İstanbul Arçelik Broşür, Katalog ve Arçelik İndirimleri

İstanbul için geçerli güncel broşürlerini görüntülemektesiniz. Konum değiştirmek için tıklayınız.
Büyütmek İçin Tıklayınız
yükleniyor

Arçelik İstanbul

1955 yıllında henüz beyaz eşya ve dayanıklı tüketim malları kavramı günlük hayata yerleşmemişken, halk tarafından en çok bilinen elektrikli ürün radyo iken Vehbi Koç ve Lütfi Duruk İstanbul Sütlüce’de Arçelik fabrikasının temellerini attılar. Ancak Arçelik’in ilk çamaşır makinasını üretmesi 1959, ilk buzdolabını üretmesi ise 1960 yılını buldu.

Aradan geçen yıllarla birlikte teknoloji, hayat ve Arçelik de çok değişti. Bugün Arçelik Türkiye’de beyaz eşya denilince, Avrupa’da ve dünyada bir Türk markası denilince ilk telaffuz edilen marka durumunda. Türkiye’de Arçelik ürününün olmadığı tek bir ev yoktur herhalde. Arçelik Sütlüce’deki fabrikasındaki doğuşundan bugüne Türkiye, Romanya, Rusya, Çin ve Güney Afrika’da 14 üretim tesisi olan, dünyanın dört bir yanında ürünleri satılan lider bir beyaz eşya firması haline gelerek büyüdü. Dahası beyaz eşya demek Arçelik demek oldu. Arçelik her zaman Türk beyaz eşya sektöründe ilk adımları attı. Kendi bir marka olmanın yanında Beko, Grundig, Altus, Blomberg gibi kendine ait markaları da geliştirdi.

1955’te başlayan Arçelik’in öyküsü teknolojiyle birlikte gelişti. Arçelik 1990 yılından itibaren kendi teknolojisini üretmek için yola çıktı. Yaptığı Ar- Ge çalışmalarıyla ürünlerini geliştirirken teknolojinin imkanlarıyla doğayı ve çevreyi korumayı da kendine görev edindi. Bugün Arçelik %30 tasarruflu çamaşır makinaları, elde yıkamaya göre 8 kat daha az su harcayan bulaşık makinaları üretiyor. Tabi bunların yanında ankastre, beyaz eşya, elektronik, ısıtma ve soğutma sistemleri, küçük ev aletleri de Arçelik’in ürettiği ürünler arasında. Beyaz eşya demek Arçelik demekse, Arçelik demek de büyük ölçüde beyaz eşya demek. Bu durumun en önemli kanıtı Arçelik beyaz eşyalarının 7 yıl garantili olması.

Arçelik üretirken kaliteye önem verdi. Bunun sonunda 2012 yılında Türkiye’nin en itibarlı şirketi seçildi. Arçelik’in güvenilirliği ve tanınılırlığı sadece Türkiye ile sınırlı değil. Arçelik, Avrupa’da dayanıklı tüketim sektöründe en çok patente sahip dört şirketten biri. Türkiye’de ise 300’den fazla patent başvurusu var.

İstanbul Sütlüce’de başlayan Arçelik’in öyküsü bugün tüm dünyayı sarmış durumda. Fakat İstanbul Arçelik’in hikayesinin başladığı yer olarak her zaman özel olacaktır. İstanbul Tuzla’da bugün Arçelik’in bir fabrikası ve tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’un dört bir yanında onlarca yetkili servisi ve yetkili satıcısı bulunmaktadır.

3.9 Toplam 90 değerlendirme
E-Mail listemize üye olun,
Her broşürden haberdar olun
Öne Çıkan Broşürler
 
Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: