yükleniyor

Kağıt

Kağıt çok fazla kullanım alanına sahip genellikle üzerine yazı yazmak ve fotokopi de kullanılan bir malzemedir. İlk kez eski mısırlılar papirüs bitkisi aracılığıyla kağıt tipi madde elde etmişlerdir. Doğası gereği düşündüklerini sürekli aktarmak isteyen insan kağıdın bulunmasıyla bunu daha kolay gerçekleştirmeye başlamıştır. Mısırlıların papirüsü kullanmasına rağmen bu alanda devrimi Çin'li Chai lun gerçekleştirmiştir. Chai lun kağıt ve kağıt hamurunu keşfetmiştir ve artık insanoğlu düşüncelerini kağıda yazmaya başlamıştır. Önceleri kesilen ağacın çeşidine ve kullanılan malzemeye göre renk alan kağıt geçmişten hatırlayacağımız gibi saman kağıt olarak yaygın kullanım alanına sahipti. Ancak bu kağıt hamuru itibariyle samandan yapıldığı için çok dayanıksız kolay yırtılan ve sudan etkilenen bir kağıttı ve geri dönüşümü olmadığı için doğaya da zarar vermekteydi.

Bu duruma karşılık sonradan çıkan beyaz klasik A4 tipi kağıtlar daha dayanıklı zor yırtılan ve suya dayanıklı kağıtlar olarak piyasaya çıkmışlardır. Fiyat olarak da saman kağıtla hiçbir farkı olmayan bu kağıtlar yazı yazmada fotokopi basımında ve endüstride de az da olsa kullanım alanı bulmaktadırlar. En ucuz kağıt tipi olan beyaz kağıtlar ayrıca çeşitli boyutlara getirilip kesilerek defter ve kitap üretiminde de kullanılabilirler. Ayrıca geri dönüşümü de olan bu kağıtlar her kırtasiyede bulabileceğiniz bir üründür. Toplu alımlarda kesinlikle her kırtasiyede indirimden faydalanabilirsiniz. Çünkü bu üründe kazanç sürümden sağlanmaktadır. Tanıtım için yapılan broşürler bile bizzat ürünün kendisinden üretilmektedir. Tek tip bir ürün olduğu için detaylı bilgi için ürün kataloğu satın almanıza gerek yoktur.

Ürün zaten düşük maliyetli olduğu için çok ucuz fiyata temin edilebileceği için çok nadiren sektöründe kampanya uygulanmaktadır. Ancak bu tür indirimler olduğunda her sektörde olduğu gibi bu sektörde de eğer kağıt stoğuna ihtiyacınız varsa bu fırsatı kaçırmadan kağıt satın alabilirsiniz. Geri dönüşümü olduğu halde gereksiz kağıt kullanımından da kaçınmayı unutmayınız. Çünkü hamuru için selüloza ihtiyaç duyan kağıtlar bu madde için ağaçların kesilmesini gerektirmektedir. Kendinize en yakın kırtasiye veya en ucuza kağıt satan marketleri öğrenmek ve detaylı bilgi için ebrosur.com u ziyaret edebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: