yükleniyor

Kahvaltılık Çikolatalar

Çikolata çoğu insanın vazgeçilmezleri arasındadır. Büyülü bir şeydir çikolata tadına doyum olmaz yemeden durulmaz. Tropik kakao ağacı çekirdeklerinde yapılan çikolatanın tarihçesi milattan öncesine dayanmaktadır. Kalorisi yüksektir fakat enerji açısından da insanlara bol enerji depolar. Milattan sonra ise Mayalar çikolatayı içecek olarak kullanmışlardır. Keşiflerden sonra çikolata Avrupa’ya ve Türkiye’ye yayılmaya başlamıştır. Hayatımıza belki daha geç girdi ama tam girdi. Kavrulmuş kakao parçaları şekerle karıştırılarak elde edilmektedir. Hamur haline gelen ince tabakalara dönüştürülür ardından kakao yağı ile bu tabakalar yumuşatılır.

Kalıplara döküldükten sonra soğutulma işlemine geçilir. Soğuyan çikolatalar yenmeye hazırıdır. Çok eskilerden sade olarak yenilen çikolatalar daha sonra süt fındık fıstık badem ve çeşitli meyveler karıştırılarak yeni çikolata çeşitleri ortay çıkmıştır Ülkemiz süt fındık fıstık açısından bol ürünlü bir ülkedir ve ne kaliteli fındıklarda biz de yetişmektedir. Hatta dışarı ülkelere ihraç etmekteyiz. Kahvaltılık olan ekmeğe sürülen çikolatalarda vardır. Bunlarda sütlü bitter fındıklı çeşitleri yer almaktadır. Birçok gıda markası kahvaltılık çikolata üretmektedir. Sizlerde güne daha zinde ve enerjik başlamak için kahvaltılarda çikolata yiyiniz. Böylece hem gün boyu ağzınız tatlanacak hem de gün boyu kendinizi enerjik hissedeceksiniz. Her market ve hipermarkette bulabilirsiniz. Cam kavanoz ve plastik kavanozda mevcuttur. Her keseye uygun fiyatlarla broşürleri takip edebilirsiniz. Yapacağınız şey siteye girerek fırsatları takip etmeniz olacak. Böylece Hem ucuz hem de marka yemiş olursunuz.

Biz de sizler için araştırdık ve hangi markette en ucuz hangi ürün var sizlere sunmaktayız. Sizlerde inceleyip en yakın markete gitmek ve alışverişinizi yapmak için sabırsızlanacaksınız. Katologtan seçebilirsiniz ama sitemizde ürünler satılmamaktadır sadece sizlere tanıtım amaçlı ürünlerin fiyatlarını ve markaları koymaktayız. Sitemizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Memnun kalacağınıza şüpheniz olmasın. Nutella, ülker, çokokrem, hobby, chokella gibi birçok ürünün kahvaltılık çikolatası bulunmaktadır. Siz de en çok sevdiğiniz markanın fırsat günlerini takip edebilirsiniz. En ucuzunu ve en güzelini yemek sizlerinde hakkı. Hemen sitemize bekliyoruz listenizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: