yükleniyor

Kahve Kreması

Herkesin bildiği gibi milyonlarca insan sabah kalkar kalkmaz en az bir fincan kahve içmekte ve bu kahvelerin içine krema koyarak tüketmektedir. Hatta bazı kişiler kahvenin tadını hafifletmesi açısından kahveden çok krema tüketirler. Fincana kahveden çok koyulan krema kahvenin tadını hafifletiyor bu doğru ama günlük rutinde kahve ile çok fazla tüketilen kremanın vücudumuzdaki etkileri göz ardı edilemeyecek cinstendir. Bir tatlı kaşığı kahve 1 ya da 2 kaloridir. Bazı kaynaklarda 0 kalori olarak bile görülmektedir. Ancak 1 tatlı kaşığı kahve kremasında yaklaşık 30 ya da 35 kalori bulunur. Hatta aromalı kremalarda bu sayılar 150 kaloriyi bulmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre; kahve kreması kahve beyazlatıcıları ve süt tozları vücuda zararlı. Sık ve fazlaca kullanımı insülin direnci ve hipoglisemi açısından kremalar iyi niyetli değiller. Kahve kreması tüketimi bayanlarda daha zararlı olduğu açıklanarak diyetisyenler tarafından kemik erimelerinin hızlandığı öne sürüldü. Kahve ile birlikte tüketilen fazla krema yerine daha fazla süt tüketilmelidir. Karışımlı kahvenin acılığını azaltmak daha yumuşak bir içim sağlamak için kahve suyunu fazla koyarak acı tadı giderebiliriz. Kahve kremasının içinde bulunan katı mısır şurubu şeker hastalığına ve kilo alımına yol açar. İşlenmiş şeker vücuda girdikten sonra bağımlılık yapabilir. Bu şeker vitamin ve mineralden yoksun olduğu için metabolizma sorunlarına yol açabilir. Diğer yan etkileri ise; hamilelerde düşük riski kolesterolün yükselmesi kandaki yağlanmanın artması cinsel isteksizlik ve bağışıklık sisteminin zayıflamasıdır. Bu maddeler kahve kremasını gereğinden fazla kullananlar için bir önlem niteliğindedir. Bu maddelerin tümünün görülecek diye bir sonuçta çıkaramayız. Rahat ve sağlıklı bir şekilde yaşamak istiyorsak bu maddeleri çok kullanmaktan kaçınmalıyız.

Kahveden ve kremadan vazgeçemiyorsanız içinde kalsiyum bulunan gıdalardan kalsiyum desteği yapılmalıdır. Krema yerine süt tercih edilmeli süte daha yakın süt tozları tüketilmelidir. Kremadan kopmak sizin için zorsa ve sağlıklı kalmak istiyorsanız en uygun kremanın nerede olduğunu merak ediyorsanız eBrosur.com’u ziyaret edebilirsiniz. Ürünleri hem inceleyip hem de size en uygun kalitede markaların nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Kampanya ve indirimleri takip edip bütçenize ve sağlığınıza en uygun ürünleri eBrosur.com‘dan bulabilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: