yükleniyor

Karnabahar

Karnabahar Doğu Akdeniz bölgesinde yetiştirilen yaprak şekilleri bakımından lahanaya benzeyen bir görünümü olan kış mevsiminin vazgeçilmez sebzelerindendir. Koyu yeşil yapraklara sahip olan karnabaharın çiçekleri de beyaz ya da sarı renklidir. Karnabahar güz için turfanda karnabahar kışlık karnabahar ve mart ayında çıkan karnabahar olarak 3 türde yetiştirilmektedir. Karnabahar A B1 B2 ve C vitaminleri içeren bir sebzedir. Bunun yanı sıra kalsiyum potasyum fosfat v demir açısından da zengin bir içeriğe sahiptir.

Karnabahar kabızlık sorunu yaşayan kişiler için kabızlığı önleyici bir sebze niteliği taşımaktadır. İdrar söktürücü olarak ta etkisi bulunmaktadır. Dalak ve karaciğer hastalıklarına iyi gelen bir içeriğe sahiptir. Kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olarak kalbi koruyan karnabahar kalp hastalıklarının oluşmasını da azaltmaktadır. Kalp krizini önler. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu azaltmaya yardımcıdır. Ayrıca beynin daha sağlıklı çalışmasına yardımcıdır. Besleyici özelliği ile beynin ve vücudun enerji ihtiyacını büyük oranda karşılamaya yardımcıdır. Karnabahar tüketimi ile bağırsakların çalışması düzenli hale gelmektedir. Bu sayede vücutta zararlı maddelerin birikmesi önlenmiş olur ve ödemler azalır. Yoğun antioksidan içeriğine sahip olan ve bu özelliği ile kansere karşı koruyucu etki barındıran karnabahar özellikle mide ve kalın bağırsakta meydana gelebilecek kanserlere karşı etkili olmaktadır. Ayrıca midedeki emilimin hızlanmasında da yardımcı olmaktadır. Karnabahar her ne kadar faydalı bir sebze olsa da aşırı tüketimi sonucunda vücuttaki iyot emilimi azalmaktadır. Bu nedenle çok karnabahar tüketimi sonrasında iyotlu tuz ve iyot içeren besinlerin tüketilmesine özen gösterilmelidir. İçeriğindeki potasyum sayesinde yüksek tansiyonu düşürücü etkiye sahiptir. Bu nedenle tansiyon hastalarının yardımcısı olan bir sebzedir.

Ürün alımlarında en ucuz fiyatları ve bu fiyatlara dair en yakın yerleri bulmaya yardımcı olmak üzere geliştirilen bir site olan ebroşür indirim ve kampanya takibini de kolaylaştırmaktadır. Broşür ve benzeri ürün tanıtım eklerini takip edebileceğiniz bu site ile katalog satın almak zorunda kalmayacaksınız. Market ve mağazalardaki en uygun fiyat seçeneklerine ulaşmak için büyük bir fırsat sunan www.ebrosur.com sitesini ziyaret ederek bütçenize en uygun alışveriş imkânına sahip olabilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: