yükleniyor

Kaşar Peyniri

Kaşar peyniri ülkemizde en çok tüketilen peynir çeşitlerinden biridir. Beyaz peynirden sonra kendisini gösteren kaşar peyniri oldukça yoğundur ve beyaz peynirin aksine deliksiz sert sarı ve kabukludur. Beyaz peynirde de olduğu gibi inek koyun ve keçi sütünden üretilebilmektedir. Taze kaşar ve eski kaşar gibi türleri bulunan kaşar peynirinin bilinen pek çok faydası vardır.

Beyaz peynire göre biraz daha pahalı olan kaşar peyniri tam anlamıyla vitamin ve mineral deposu diyebiliriz. Özellikle AB ve D vitaminleri yönünden oldukça zengin olan peynirin tadı damaklarda kalmaktadır. Genellikle tost ve sandviçlerde tercih edilirken ısıtılıp erimesi ve ardından uzaması ile şahane bir lezzet bırakmakta damaklarda. Yalnızca tostlarda değil kahvaltılık olarak da tüketilir ayrıca makarna salata pide pizza ve daha pek çok hamur ürünlerinde de sıkça kullanılmaktadır. Son zamanlarda kaşar peynirde üretici firmaların artması ile fiyatlar eskiye nazaran düşüş göstermektedir. Bu da biz tüketicilerin şüphesiz yüzünü güldürürken daha çok tüketmeyi sağlamaktadır. Kalorisi oldukça fazla olan kaşar peynir beyaz peynire yüzde 30 oranla daha fazla kalori içermektedir. Diş ve kemik gelişi için çok faydalı bir besin maddesidir. Özellikle gelişim çağındaki çocukların bolca tüketmesi gerekir. Yapımı oldukça zahmetli olan kaşar peyniri ülkemizde en çok Kars yöresinde üretilmekte ve lezzet olarak da en iyisi olarak bilinmektedir. Diğer peynirlere göre daha çabuk küflenebilen kaşar peynirini buzdolabında kavanoz veya poşet içerisinde muhafaza ederek kurumasına engel olabilir küflenmemesine yardımcı olabilirsiniz. Su ile temas halinde olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bunun için yıkanmadan tüketilmesi gerekmektedir. Ortalama olarak muhafaza süresi 3-4 haftadır.

Kaşar peynirinde üretimin artması ile marketlerde birbirinden farklı markaların ürünlerini görebilmekteyiz. Lezzetinin yanında şüphesiz fiyatı da oldukça önem arz etmektedir. Yüksek kaşar peyniri fiyatları yüzünden doyasıya tüketemiyorsanız indirim zamanlarında kampanyalardan yararlanarak en kaliteli ürünleri en ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz. Kim uğraşacak market market gezmeyle diye düşünmeyin. Çünkü sizler için ebrosur.com her marketin broşürlerini önünüze getirmekte. Artık katalog satın almadan fırsatlardan haberdar olmak bu kadar kolay. Fiyat araştırmalarınızı rahatlıkla yapabileceğiniz gibi hangi markette ne var diye de görebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: