yükleniyor

Kırpma Makası

Ağaçlardan yüksek verim alabilmek kurumaya yüz tutmuş ve kuvvetten düşmüş ağaçların yeniden kuvvetlenmesi ve ürün kalitelerinin yükseltilmesi amacı ile dallarının düzeltilmesi kısaltılması işlemi gerekmektedir. Bu işlem budamadır ve meyve ağaçlarında meyvelerin kalitesini artırır, süs bitkilerinin şekillerinin ve dizenlerinin korunmasını ve genel olarak budama kırık hastalıklı ve eğri büyümüş dalların düzene girmesini sağlar. Bu amaçla küçük ve uzanılabilir bilgelerdeki dallar için kırpma makası kullanılmaktadır. Düzgün hızlı ve istenilen boyutlarda kesim yapılmasını sağlar. Budanmış ağaçlar daha sağlıklı olurlar ve yüksek kalitede ürün verimi sağlarlar. Budama yapılırken bazı önemli noktalara dikkat etmeyi unutmamak gerekir. Meyve ağaçlarının doğal büyüme şekillerine uygun budama yapılmalı. Budanan yerlerde tırnak veya bırakılmamaya özen gösterilmelidir ve daha birçoğu.

Kırpma makası ağaçlarda olduğu gibi bahçelerde oluşan istenmeyen otların ve çiçeklerin diğer bitkilere zarar vermeden kesilmesine yardımcı olur. Kırpma ve budama makası olarak da bilinen bu küçük bahçe aleti çim makinelerinin giremediği köşe ve kenarlardaki otları kırpmaya yarar. 180 derece dönebilen bıçaklardan oluşan çeşitleri de bulunmaktadır. Ve bu sayede her yönde kolay kullanım olanağı sağlar. Ayrıca tek el ile kullanılabilmesi de bahçesini temiz tutmak isteyenler için oldukça kullanışlıdır.

Bazı kırpma makasları çitler ya da çimleri ve ya şimşir ağaçlarını şekillendirmek ve bunlara model vermek için de idealdir. Hafif ve kullanışlıdırlar ve bu nedenle şekillendirme işleminin kolayca yapılmasını sağlamaktadırlar. Ayrıca bu kırpma makaslarının pille çalışanları da mevcuttur ki bu da daha düzgün daha pratik ve daha güzel işler ortaya çıkartmanıza neden olur.

Özellikleri anlattığımız kırpma makasının çeşitleri hakkında bilgi almak sadece sitemize özel fiyat seçeneklerini görmek isterseniz adresimiz eBrosur.com. Güzel ve yüksek indirim imkânlarından yararlanabilmek ve her dönem sizin için yenilenen kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmak için adresimiz eBrosur.com. Ücretsiz ve çok sayıdaki broşürlerimizi görmek kısa süreli ama sürekli yenilenen fırsatlarımızdan yararlanmak için adresimiz; eBrosur.com. En ucuz ürünü en iyi fiyata alabilmek için ne mağazaları gezmek ne de internette sayfalar dolusu sitelerde inceleme yapmanıza gerek yok. Artık her şey bir tıkla elinizin altında. İsterseniz dilediğiniz kataloglardan inceleyebilirsiniz. Ayrıca sistemizde markalar arasında karşılaştırma yapabilme imkânınız da bulunmaktadır. Kolay yolu seçin ve eBrosur.com'u ziyaret edin.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: