yükleniyor

Kıvırcık

Marul sebze çeşitleri içerisinde papatyagiller familyasından yaprakları kıvırcık düz geniş şekilde ortaya çıkabilen bir sebze çeşididir. Yaprakları genellikle çiğ olarak salatalarda kullanılmaktadır. Ancak Çin gibi bazı ülkelerde kök ve gövdeleri de pişirilerek tüketilmektedir. Marullar marketlerden manavlardan ve bazı bakkallardan da temin edebileceğiniz çeşitleri olan bir sebze türüdür. Kıvırcık marul diğer marul çeşitlerine göre daha irice ve yapraklı olmaktadır. Daha az kullanım düşünen bireyler için diğer bir marul çeşidi olan ve iceberg olarakta geçen marul çeşidi daha sık yapraklı ve kip bir şekle sahip marul çeşididir. Marul tane olarak satılan bir sebzedir. Tanesi mevsimine göre değişmekle beraber genel olarak 50 kuruştan başlayarak 1,5 TL ye kadar çıkan bir fiyat aralığı izlemektedir. Marketler manavlar bakkallardan temin edebileceğiniz marulu bir istisna olmadığı sürece mevsiminde en ucuz fiyata pazar yerlerinden temin edebilirsiniz. Mevsimi dışında ise indirim ve kampanyalar marketlerde daha sık olduğu için mevsimi dışında marulu marketlerden daha ucuza temin etmeniz mümkün olmaktadır.

Marul herkes tarafından bilinen ve kullanılan bir sebze çeşidi olduğu için broşürler yardımıyla tanıtıma gerek duymaksızın satılabilen bir sebze çeşididir. Ancak süpermarketler yüksek fiyat indirimi ve kampanya fırsatı sunduklarında bu fırsatı broşürler yardımıyla halka duyurmakta ve daha fazla müşteri çekmeye çalışmaktadırlar. Süpermarketinizin sebze reyonunda marul bulundurmak istiyorsanız veya marul yetiştiriciliğine başlamak istiyorsanız marul fiyatları ve çeşidi ile en çok satılan ve en az satılan marul hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız üretici veya dağıtıcı firmalardan ürün katalogları inceleyebilir ve fiyat incelemelerinde bulunabilirsiniz. Marul sektörüne eğer farklı ülkelerde de girecekseniz bu kez hem rekabete hem de farklı kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin yezidilik inancına göre marul yemek yasaktır. Bu inanca sahip ülkelerde marul satmanız mümkün olmayacaktır. Siz de kendinize en yakın marul satış noktasını öğrenmek veya marul satıcıları içerisinde en ucuza marulu nereden temin edebileceğiniz gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız ebrosur.com sitesini ziyaret ederek bilgi edinebilirsiniz.

Kıvırcık marulun bir türü olup sofralarda özellikle salatalarda yerini alan bir sebze türüdür. Kendine has tadı ve görünümü ile salataların ana malzemesi olan kıvırcık sağlık yönünden de çeşitli faydaları kendinde toplayan bir sebze olarak karşımıza çıkmaktadır. İçeriğinde bol miktarda AC ve E vitamini ve mineral içeriği barındıran kıvırcık sebzesi çok iyi bir idrar söktürücüdür. Kanı temizleyici özelliğe sahip olan kıvırcık aynı zamanda karaciğer ve dalağın fonksiyonlarını düzenleyerek daha etkili çalışmalarına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra midede meydana gelen hazımsızlık şişkinlik ve gaz problemlerinin önlenmesi açısından da büyük etkileri bulunmaktadır. Kıvırcık sakinleştirici ve teskin edici bir etkiye sahiptir. Özellikle uykusuzluk problemi yaşayan kişilerde vücudun gevşemesine yardımcı olarak uykuya geçişi hızlandıran kıvırcık sinirlilik halinin de azalmasını sağlayan bir sebze olarak bilinmektedir. Yemeklerle beraber salata içerisinde tüketildiğinde şeker hastası olan kişilerdeki insülin direncini düşürmesi kıvırcığın sağlık açısından sağladığı faydalardan biri olmaktadır. Ayrıca kıvırcık başta mide ve kolon kanseri olmak üzere birçok kanser türünün ortaya çıkma riskini önemli ölçüde azaltmaktadır.

Kıvırcık ek olarak kalp ve damar hastalıklarının meydana gelmesini önler ve kan dolaşımını hızlandırır. Damar sertliğine karşı koruyucu bir etkiye sahiptir. Kıvırcık bunun yanında iştah açıcı ve sindirimi kolaylaştırıcı özelliğe sahip bir sebze olarak kendini göstermektedir. Yiyeceklerin demir emilimlerini arttırır ve kan hücrelerinin çoğalmasını sağlayarak kansızlığı önlemeye destek olur. Diyet yapan kişiler için de günlü enerji vitamin ve mineral ihtiyacını öneli ölçüde karşılamaya yardımcı olan kıvırcık vücutta yağ yakılmasını da hızlandırmakta bu nedenle diyet listelerinde en baş sıralarda yer almaktadır. ürün ve onlarca markada en ucuz fiyatları ayağınıza getiren ebrosür ile katalog satın almak gerekmeden broşür ve tanıtımları kolayca inceleyebilir kampanya ve indirim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda bulunduğunuz yere ve konuma göre fırsatların sunulduğu size en yakın noktaları da görüntüleyebilirsiniz. Ekonomik fiyat ve fırsat avantajlarından ayarlanmak ve bütçenize en uygun alışverişi yapmak için alışverişe çıkmadan önce ebrosur.com'u incelemenizi öneririz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: