yükleniyor

Kolalar

İnsan dili damağı kuruduğunda onu bir içecekle ıslatmak ister;genelde bu içecek sudur.Su hayatımızın temel içeceğidir onsuz bir yaşam düşünülemez. Fakat yüzyıllar içinde insanlık su ile yetinmeyip çeşitli bitki ve nebatlardan değişik içecekler üretmiştir. Eski Mısır'da arpa suyundan yapılan ilk biradan bu yana içecekler çok çeşitlenmiş; ve evrim geçirmişlerdir. Şarap bira votka şampanya gibi alkollü içeceklerin yanında alkol içermeyen meyveli süt ayran şerbet kola gibi alkolsüz içecekler de yapılmıştır.Alkolsüz içeceklerin en sevilenlerinden biridir kola. İlk kola içeceği 1886'da bir eczacı tarafından Amerika’da serinletici bir şerbet olarak yapıldı. Georgia Atlanta'da bir çaydanlıkta ocak üstünde yapılan bu basit şerbetin dünyayı saran bir fırtınaya dönüşeceğini kim bilebilirdi ki?

"Nefis ve serinletici" olduğu sloganıyla yola çıkan kola 1894 yılında küçük bir şekerci dükkanında şişelenmeye başlanmıştır.Bu tarihten sonra özelikle de 80'li yıllarda kola her yönüyle hayatımıza girmiştir. Beraberinde bir kültürü de sürükleyip getirmiştir kola. Coca Cola markasının yanında başka kola markaları da türemiştir ve şu an piyasa içime hazır pek çok kola markası bulunmaktadır.Damak tadına göre değişen bu kola markaları;içindeki şeker oranı formülü yönünden değişiklik göstermektedir.Seçim sizin damak tadınıza göre seçmek size kalmış.

Kolanın gizli bir formülü olmakta birlikte;içinde kola bitkisinin özütü ana maddesini oluşturur.Kola bitkisi tropikal iklimlerde yetişen;enerji veren ve yerli kabilelerce tonik etkisi bilinen bir bitkidir.Kolanın içinde kokain var mı yok mu tartışmaları bile yana karbondioksit ve kola bitkisinin varlığını kesin bilebiliyoruz.Her ne olursa olsun;hamburger ve patates kızartmasının en sadık yoldaşı kola.Ayrıca kola içeceği yemeklerden sonra sindirim için de faydalıdır.Ancak tüm asitli içecekler gibi kola içimini de abartmamak lazımdır;asitli içecekler kemiklerimizdeki kalsiyumu çalarlar.Tüketirken bu gerçek göz ardı edilmemelidir. Her şey dengeli tüketildiğinde leziz ve güzeldir ancak.Kola da aşırıya kaçıldığında içindeki yoğun şeker oranıyla da zararlı olabilmektedir.

Kola alırken de çeşitli markaların ürünlerine göz atıp bir fiyat kıyaslaması yapmak;ve istediğiniz ürünü en ucuz şekilde almak istemez misiniz?Bunu yaparken ürünleri kataloglarda incelemek;ve markalara göz atmak hoş olmaz mı?üstüne üstlük istediğiniz ürün en yakın hangi mağazada öğrenmek ve gidip onu almak.Tüm bu istekleriniz için güzel bir site kuruldu artık eBrosur.com. Sanal bir broşür sistemi olan eBrosur.com kampanya ve indirimleri ayağınıza kadar getiren bir sitedir. İndirim fırsat ve ucuzluk üçgeninde şoka girmeye hazır mısınız? O zaman sitemizi tıklayın satın almak denen olayın keyfine varın! Her bir katalog eBrosur.com'da sandığınızdan da çok renkli ve içerikli.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: