yükleniyor

Kolonya Çeşitleri

Kolonya ismi Köln şehrinin İtalyancada Kolonia adında alınması ile oluşmuştur. Kolonya yapımında kullanılan 80 derecelik alkolle 25-40 gr arasındaki esans kolayca erir ver alkol kokusu yok olur. Işık içinde renk değişikliklerine yol açar. Kolonyanın alkol derecesini düşürmek için kullanılacak suyun damıtılması gerekir. Eski kaynaklara göre kolonya 1690'a doğru Köln'e yerleşen zengin tüccar Giovanni Paola Feminis tarafından yapılmıştır. 1797'de kolonya yapımında uğraşan 15'e yakın fabrika bulunmaktaydı. Bugün gerçek kolonyanın taklidinden en şaşırtıcı kokulara kadar her çeşit güzellik malzemesine de kolonya adı verilmektedir.

Kolonyalı mendiller günümüzde çok kullanılmakta olup makyaj temizlemek veya yüz el vb. gibi serinletmek için satılan bir güzellik suyu nemlendirmiş küçük kağıtlardan oluşmaktadır. Kolonyalı mendil günümüzde her türlü temizleme ürünü olarak kullanılmaktadır. Özellikle bugün bebek temizliğinde kullanılır. Kolonya ise özel günlerin genellikle bayramların vazgeçilmezidir. Bayramlarda mutlaka her evde her işyerinde kolonya bulunur ve kolonya satışları artar. Evimize gelen misafirlerimize ilk ikramımız hep kolonya sıkmaktır. Kolonya içerisindeki alkol ve hoş kokular dolayısıyla ferahlatır ve nefes açar. Acil sağlık durumlarında örneğin bayılma tansiyon düşüşü esnasında ise hep kolonya kullanırız. Çünkü kolonya içerisindeki esans sayesinde ciğerlerimize oksijen yardımı sağlar ve bilincimi açar. Kolonya alımında dikkat edilecek husus kolonyanın kaliteli olması ve bir marka değeri taşımasıdır. Piyasada satılan kolonyaların bütün bu saydığımız faydalara rağmen zararlı etkileri de oluşabilmektedir. Bu kalitesiz kolonyalar ciltte alerjilere sebep olmakla birlikte beraberinde çeşitli cilt rahatsızlıkları ortaya çıkarabilmektedir. Kolonya alımında sizi en doğru mağazalara yönlendirmek vasıtasıyla oluşturmuş olduğumuz ebrosur.com sitemiz sayesinde kolonya ürünlerini en ucuz fiyat ve kalite garantisiyle sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Siz de sitemiz sayesinde katalog incelemek, kolonya ürünleriyle ilgili kampanya ve indirim bilgisine ulaşmak için adres çubuğunuza ebrosur.com yazarak en doğru bilgiye ve ürün çeşitliliğine kolayca ulaşabileceksiniz. Sitemizde satış yapılmamakta olup sadece ürün broşür bilgisi verilerek sizleri en doğru mağazaya ulaştırmayı amaçladık. Sizin tek yapmanız gereken fırsat ürünlerimizi takip etmek. İyi günler dileriz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: