yükleniyor

Krem Şanti

Mutfak da deneyimi olan bay veya bayanlarımızdan krem şantiyi duymayanımız bilmeyenimiz ve kullanmayanımız yoktur. Pasta malzemelerinin en başında krem şanti gelir. Peki krem şantinin içeriğini nelerden oluştuğunu biliyor muyuz? Bunlar; Emülgatör şeker süt tozu nişasta vanilin ve kıvam arttırıcı bir araya getirilerek toz şanti elde edilebilir. Pastacılık ve ev mutfaklarının vazgeçilmezidir. Pratik kullanımı raf ömrünün uzun olması sadece su ve süt ile hazırlanıyor olması sürülebilir olması gibi nedenlerle tercih edilenlerin en başında gelir.

Toz krem şantiye soğuk süt veya soğuk su ilave edilerek mikser yardımıyla yüksek hızda çırpmanız gerekir. Ortalama çırpılma süresi 4–5 dakikadır ve çırpılma işleminden sonra en az 1 saat buz dolabında bekletilmelidir. Eğer çırpılma süresini arttırırsanız yağ tanecikleri birleşir ve yağ tabakası oluşmaya başlar. Çırpılma süresini kısa tutuğunuzda ise istenilen beyazlaşma görülmez ve katı kıvam elde edemezsini. Köpüğün kalıcı olması için kullanılana kadar 2–4°C arası sıcaklıkta muhafaza edilmesi gerekmektedir. Çırpılmış şantiyi pasta üzerine uyguladığınız da çatlama ve kuruma sorunları ile karşılaşmak istemiyorsanız toz karışımı süt kullanarak hazırlamak veya pasta üzerine biskin yağı uygulayabilirsiniz. Böylece pastanın hazırlanan kremanın nemini emmesi engellenebilir ve kullanım süresini uzatılabilirsiniz. Ayrıca su yerine süt kullanmak kıvamı sürülebilirliği ve lezzeti de arttırmaktadır.

Kullanıldığı alanlar beşlıca; pastacılıkta; kaplama ara madde ve süsleme de, Meyve salatalarında ve ek tatlandırıcı olarak, herhangi bir tatlının servis sırasında üst malzemesi olarak, kahve vb. içeceklerin üst malzemesi olarak. Fiyatı en uygun markalar bazen kötü çıkabilmektedir. İyi bir pasta için daima kaliteli olan ürün seçilmelidir. Kaliteli ürün seçerken bütçemizi de göz önünde bulundurmakta yara vardır. Bu ürünü satın almak istediğinizde güncel indirimlerden broşürlerden yararlanılabilir. Böylece bütçenize en uygun ürünü ve kaliteli olan malzemeyi almış olursunuz. Pasta sektörü ve evlerimizde vazgeçilmez bir ürün olduğu için piyasada çok çeşitli markaları bulmak mümkündür. Önemli olan doğru ürünü bulmamızdır.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: