yükleniyor

Kuru Üzüm

Siyah ve sarı üzümlerin kurutulmasıyla elde edilen kuru üzüm vitaminler yönünden zengin içerikli ve sağlık için çok fazla fayda barındıran bir besin türüdür. Hem kuruyemiş olarak tüketilmekte hem de mutfaklarda hamur işleri ve tatlıların vazgeçilmez katkılarından biri olarak kullanılmaktadır. Kuru üzüm A, B1, B2 ve C vitaminleri ile potasyum ve magnezyum minerallerini içermektedir. Özellikle baş ağrısı problemi olanların tüketmesi önerilmektedir.

Kuru üzüm tıpkı kuruyemişler gibi bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahiptir. Kan hücrelerinin yapımını hızlandırarak kansızlığı önlemektedir. Kanı temizler ve vücuda zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Yağ yakıcı özelliği ile diyet listelerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Kansere karşı önleyici olan kuru üzüm kalp damar bozukluklarının da düzeltilmesinde etkilidir. Kanın daha hızlı akışını sağlayarak kan dolaşımını hızlandırır. Kuru üzüm vücudun ve beynin gerektirdiği enerjiyi büyük oranda karşılar. Beyin fonksiyonlarının çalışmasını hızlandırır ve unutkanlığı azaltır. Kuru üzümün çekirdeği ile birlikte tüketilmesi gerekmektedir. Çekirdeğin mide rahatsızlıklarını önlemede etkili olduğu yönünde görüşler bulunmaktadır. Ayrıca kuru üzüm sindirimi de kolaylaştırır. Hamilelik döneminde bacaklarda oluşan şişliklerin ve ödemin azaltılması için kuru üzüm tüketilmesi gerekmektedir. Kuru üzüm cilt rahatsızlıklarına karşı da etkilidir. Kuru üzüm sayesinde cilt genç bir görünüm alır ve parlaklığı artar. Ağız kokusunu giderir. Saç dökülmesine karşı saç diplerini güçlendirici özelliğe sahiptir. Kuru üzümün cinsel gücü arttırıcı etkisi de bulunmaktadır. Kuru üzüm ile dizlere oluşan kireçlenme ve buna bağlı olarak ağrıların şiddeti azalmaktadır. Ek olarak romatizmayı da önlemektedir.

Strese ve sinire karşı iyi gelen kuru üzüm sinire bağlı el ve ayak titremelerine de çözüm sunan bir yiyecektir. Ses kısılmasında da boğazı açarak tahrişi önlemeye yardımcıdır. Ebroşür tüm gıda ve kuru meyve alışverişlerinde en ucuz fiyatları bulmanızı sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Tüm markaların fırsat ürünlerini ve kampanya bilgilerini ebroşür sitesi ile kolayca öğrenebilirsiniz. Katalog satın almak ile uğraşmadan oturduğunuz yerden broşür ve katalogları inceleyebileceğiniz ebroşür ile en uygun fiyat fırsatları ayağınıza geliyor. Size de sadece eBrosur.com sitesi üzerinden indirim ve kampanyaları takip etmek kalıyor.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: