yükleniyor

Kuş Yemleri

Evcil hayvan denince akla ilk gelen hayvan çeşidi kuşlardır. Muhabbet kuşları kanaryalar papağan bülbüller gibi cins kuşların da içerisinde bulunduğu pek çok kuş çeşidini evde bakarak kendimize sıcak samimi dostlar bulmuş oluruz.

Hayvan sevgisi denilince kuşların yeri başkadır. Size bir muhabbetle bağlanan muhabbet kuşlarının bakımı hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Muhabbet kuşlarının bakımı hem çok kolay hem de çok zordur. Kolaydır çünkü düzenli olarak bakımını yaptığınızda arkadaşınızın her geçen gün size alışması ve konuşması daha kolay olacaktır. Zordur çünkü bakımı düzenli yapmazsanız küçük dostunuzu kaybedebilir onun hastalanıp ölmesine neden olabilirsiniz. Yemini her gün düzenli olarak değiştirmeniz suyunu iki günde bir değiştirmeniz ve gerekli vitamin ilacını düzenli olarak damlatmanız gerekmektedir.

Broşür ve katalog inceleme sayesine en ucuz fiyatı en uygun fırsat garantisiyle alabilirsiniz. İnternet üzerinde yapılan araştırmalar ve anketler de sizlere kuşyemleri konusunda yardımca olacaktır. Kuşların yeni doğum yaptıkları zamanda kullandıkları yem farklı biraz daha geliştiğinde kullandıkları yem farklı olmaktadır. Buna özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü kuşlar yavruyken yem kırmaya biraz daha geç başlarlar. Bu nedenle yavru yemleri daha az kabukludur ve onları daha az yorar.

Ayrıca vitaminleri de farklılık göstermektedir. Buna örnek olarak tüy döküm vitamini ishal ve bağırsak rahatsızlıklarına karşı vitamini soğuk algınlığı vitamini gibi çeşitleri bulunmaktadır. Yeni doğan kuşlar en ufak bir üşütmede bağırsaklarını bozabilir. Buna çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunları düzenli olarak yaparsanız minik dostunuz kısa süre içerisinde konuşmaya başlar ve size günlük işlerinizde eşlik eder. Bu bilgilerden sonra en ucuz ürünü nereden bulacağınız konusunda biraz yardımcı olmaya çalışalım. En uygun fiyat garantisi genellikle pet shoplarda ve hayvan bakım mağazalarında bulunmaktadır. Bütçenizi sarsmadan kuşyemi alabilir broşür incelemesi yaparak hangi markanın indirim sağladığını görebilirsiniz. Pet shoplarda ve internet üzerinde pek çok site zaman zaman toplu alımlarda kampanya yapmaktadır. Siz de uygun fiyatı kalite ile birleştiren inceleme sitesi olan eBrosur.com sitesine girip çeşitleri inceleyebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: