yükleniyor

Kuşbaşı Et

Et İnsanlarda hayvanlarda deri ile kemik arasındaki kas ve yağdan oluşan bölüm kasaplıkta ise hayvanlardan sağlanan kaslardan oluşmuş besin gıdasına denir. Et protein bakımından oldukça zengin olduğundan ve damak zevkine uyduğundan ülkemiz de sıkça tüketilen bir besin kaynağıdır. Koyun eti en çok tüketilen et türü olsa da yavruları olan dana ve kuzu da oldukça rağbet görmektedir. Yine bu gruba giren Keçi Deve ve Geyik gibi etler ise gerek ekonomik koşullar gerekse geleneksel alışkanlıklar nedeniyle fazla tercih edilmez. Kırmızı Et grubuna giren bu etler dışında tavuk ve balıketi tüketimi de oldukça yaygındır.

Son yıllarda ülke çapında hindi deve kuşu ve off-shore yetiştirilen kültür balıkları gibi alternatif beyaz et türevleri de ciddi anlamda pazar bulmaya başlamıştır. Et lezzeti bakımından genelde öncelikli tercihtir. Protein yönünden güçlü ve mutfağımızda pek çok yemeğin ana malzemesi olan eti pişirmek için tanımak gerekiyor. Kuşbaşının elde edilebileceği yerler: Kontrafile; dananın sırt kısmından birinci kalite ızgaralık biftek elde edilen bölümdür. Çöp şiş yapımı için tercih edilir. Kuşbaşı doğranarak da kullanılabilir. Bir alt adale grubunu da dahil ederek kemikli şekliyle hazırlandığında `T-Bone` adı verilen özel sunum biçimi ortaya çıkar. Ayrıca koyunda da danada da kaburga denilen kısım kuşbaşı için idealdir. Kuşbaşı da olsa başka bir et ürünü de olsa alınacağı yer çok önem arz etmektedir. Gerek hijyen açısından gerek sağlıklı gıda alımı için fırsat sunan bu broşürden en ucuz ve en sağlıklı et ürününü almanız mümkün.

Ayrıca broşür ile size duyurulan haftanın belirli günleri ete yapılan kampanya sayesinde en lezzetli ve kaliteli ürüne ulaşmanız mümkün. Katalog takibi ile istediğiniz ürünü indirim fırsatlarını takip ederek katalogdan satın alabilirsiniz. Birbirinden lezzetli haşlama tarzı çöp şiş kebap toprak kap usulü yemekler pişirebilirsiniz. Bizden size ufak bi not kuşbaşı eti kullanmadan 2 saat önce kivi ile terbiyelerseniz lokumdan farkı olmayacaktır. Yarım kivi bir kilogram ete yeterli gelecektir. Sağlıklı kaliteli hijyenik koşullarda kesilen bu besine eBrosur.com sitesinden ulaşabilir uygun fiyatlara gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: