yükleniyor

Laminant Parke

Parke meşe gürgen gibi ağaçlardan elde edilen kerestelerin makineler ile işlenmesi sonrasında elde edilen yer döşeme ürünüdür. Laminant parke selüloz nitelikli ağaç yan ürünlerinin tutkal vb. sentetik yapıştırıcılar ile bastırılması sonucu elde edilen bir parke çeşididir. Ağaç görüntüsüne sahip olan laminant parkeler ekonomik fiyatlara sahip olmaları nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Laminant parkenin kullanıldığı alanlara göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.

Laminant parkeler ağaç görünümüne sahiptir. Ormanların ve buna bağlı olarak ağaçların azalması ahşap malzemelerin ise hem maliyetinin yüksek hem de bakım ve işleme yönünden zor olması nedeniyle bu malzemelere alternatif olarak laminant parke üretimleri artış göstermektedir. Laminant parkeler darbelere dayanıklıdır. Kolay kolay aşınmaz ve çizilmezler. Güneş ışığında solmaz ve temizlik için kullanılan kimyasal maddelerden zarar görmezler. Bu dayanıklılıkları sayesinde evlerin haricinde ofis ve mağazalar ile bunlara benzer çalışma ortamlarında da tercih edilmektedirler. Laminant parkelerin dayanıklı olmalarının yanında kolay döşenebilir olmaları da sağladığı avantajlardandır. İç içe geçerek birbirine tutturulan parçalar halinde olan bu parkeler bu sayede hızlı bir şekilde döşenir. Herhangi bir ek yapıştırma ürününe ihtiyaç duyulmaz. Neredeyse her türlü alan döşemesinde kullanılabilir. Birçok model ve renk seçeneği ile mekânların daha estetik görünmesini sağlar. Laminant parkelerin sağladığı avantajların yanında dezavantajları da vardır. Bu parke türü birçok parke türü gibi suya dayanıksızdır. Suya maruz kaldığı takdirde parkenin yüzeyi şişmeye ve kabarmaya başlar ve diğer parçalardan ayrılır. Bununla beraber sesi çok fazla yansıtan bir parke türüdür.

Laminant parke tercihinde dikkat edilecek bazı noktalar bulunmaktadır. İlk başta laminant parkenin ISO 9002 belgesi bulunmalıdır. Bunun yanı sıra kullanılacak alanın gerektirdiği dirençte olmalıdır. Üretim koşulları Avrupa ülkelerindeki standartlarla aynı olmalıdır. Gerek maliyeti gerekse şık görünümü ve kullanım kolaylığı bakımından genellikle ilk tercih olan laminant parkelerin seçiminde ve döşenmesi işlemlerinde konusuna uzman kişilerden mutlaka destek alınmalıdır. Laminant ve diğer her türlü parke alışverişleriniz ve diğer tüm hırdavat alışverişlerinizde indirim ve kampanya bilgilerinden haberdar olmak için eBrosur.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. eBrosur.com ile fırsat broşürlerini inceleyebilir en ucuz fiyatlara ulaşarak bütçenizi sarsmadan alışveriş yapma imkânı bulabilirsiniz. Broşür ve katalog incelemek için eBrosur.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. En ekonomik fiyat seçenekleri için ebroşür gereken tüm hizmetleri ile yanınızdadır.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: