yükleniyor

Lens

Lens gözün kornea tabakasının bulunduğu dış bölümüne yerleştirilen miyop hipermetrop astigmatizm gibi göz kusurlarını düzetmek için kullanılan bir üründür. Gözlük kullanımına alternatif olarak geliştirilmiştir. Lensler sert lens ve yumuşak lens olmak üzere iki çeşittir. Genellikle kullanılan lens tipi yumuşak lenslerdir. Bazı özel durumlar için sert lenslerde kullanılabilmektedir. Sert lensler gaz geçirme özelliğine sahip lenslerdir. Göze oksijen girişine imkân tanıyan lenslerdir. Yumuşak lenslere göre çok daha dayanıklı olan sert lensler sert yapıları nedeniyle ilk kullanımda gözde yanma batma gibi sorunlar oluşturabilirler. Genellikle korneanın sivrileşmesi sonucu ortaya çıkan yüksek derecedeki astigmatizm hastaları için kullanılmaktadırlar. Yumuşak lensler kullanımı kolay olan lens tipleridir. Renksiz ve renkli çeşitleri bulunmaktadır. Göz kusurlarını düzeltmek için üretilenlerin çoğunluğu renksizdir. Bu lenslerin günlük haftalık aylık ve yıllık olarak kullanım süreleri olan çeşitleri bulunmaktadır.

Lensler gözlük takma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Böylece kişiler hem gözlük taşımanın ağırlığından kurtulmakta hem de fiziksel görünüm açısından estetik kaygılar yok olmaktadır. Lensler doğrudan gözün ön kısmına takıldığından görme problemlerine karşı tedavi edici nitelikte çözüm sağlarlar. Ameliyat kaza vb. nedenlerle gözlük kullanamayan kişiler için de lensler çözüm olmaktadır. Lenslerin sağladığı avantajların yanında dezavantajları da vardır. Lensler fiyat bakımından gözlüğe göre daha pahalıdır. Ayrıca lenslerin çok iyi temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde gözde iltihaplanmalara ve yaralanmalara yol açabilirler. Günümüzde teknolojik gelişmelerle birlikte lenslerin kullanılabilirliği ve kalitesi artmıştır. Ayrıca estetik açıdan kullanılabilen yeni modelleri de geliştirilmeye devam etmektedir.

Lenslerin kullanımında mutlaka bir doktor muayenesi gerekmektedir. Ayrıca lensin temin edileceği yerin de iyi seçilmesi gerekir. Gelişigüzel yapılan lens seçimleri göz sağlığı açısından zararlı olmaktadır. Tüm markalarda en uygun fiyatları sunmakta olan ebroşür ile lens alımlarınızdan önce indirim seçeneklerini görmeniz mümkün. Daha birçok ürün ve markanın kampanya ve fırsat bilgilerini sunan ebroşür alışverişlerinizden önceki ilk durağınız olacaktır. En ucuz fiyatları bulabileceğiniz ebroşür ile istediğiniz markaların broşür ve kataloglarını da inceleyebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: