yükleniyor

Lor Peyniri

Lor birçoğumuzun severek yediği lezzetine bayıldığı bir peynir çeşididir. Lorlar yumuşak peynir altı suyunun pıhtılaşmasıyla üretilir. Yemek ve kahvaltıda kullanıldığı gibi hamur işlerine de katılan lezzetli bir peynirdir. Börek ve tatlılara da apayrı bir lezzet katar. Sadece bizde değil İtalyanlar tarafından da sevilen bir peynir türüdür. İtalyanların meşhur Ricotta peyniri lor peynirimizden biraz daha sert dokuya sahiptir. Tuzlu veya tuzsuz olarak yapılır. Gözleri kuvvetlendirici etki yapar beyinle ilgili nörolojik hastalıklara da yararlıdır. Son yıllarda adını sık duymaya başladığımız alzheimer ve parkinson hastalığına da iyi gelmektedir.

Kalsiyum deposu olan lor peynir günlük kalsiyum ihtiyacımızın %90’ını karşılar. Bu güzel besin gıdasının faydaları çok fazladır. Kalsiyum protein ve B2 vitamini bakımından oldukça zengindir. Kalsiyum kemiklerin gelişmesi ve diş minelerinin gücünü koruması açısından çok önemlidir. Peynirdeki güçlü kalsiyum sayesinde kalp düzenli şekilde çalışır kanın pıhtılaşması kolaylaşır sinir sistemi düzenli olur. Peynirdeki diğer önemli mineralse fosfordur. Fosforun kemik gelişimi dişler dokuların yenilenmesi gibi önemli faydaları vardır. Bu nedenle peynir kahvaltı soframızdan eksik olmamalıdır. Lor peyniri en ekonomik fiyatlarda almak içinse internet sayfalarında zaman kaybetmenize gerek kalmadı. Lor peynirde en ucuz fiyatlar ebrosur.com ‘dan öğrenilir. Büyük marketlerden kolayca bulabileceğiniz bu ürünlerdeki kampanya fiyatları indirimler hakkında eBrosur.com‘u ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Bu siteden son güncel kampanya fiyatlarını öğrenebilir broşürlerden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Sitedeki fırsat ürünlere ulaşmak için sitedeki arama motorunu da kullanabilirsiniz. Arama çubuğuna ürünün ismini yazarak ilgili broşürlere ve indirimli fiyatlara kolayca ulaşabilirsiniz. İndirim içeren fırsat ürünler sizleri bekliyor. Fiyatlar sürekli güncellenmektedir. Değişik markalardaki lor peynir ürünlerini görmek için broşürlere bakınız. Broşürde yer alan ürünler ise sadece bilgi verme amaçlıdır. Bu nedenle sitemizde herhangi bir satış işlemi yapılmamaktadır. Sizleri kaliteli markalar ve en ucuz fiyatların yer aldığı katalogları incelemeye davet ediyoruz. En iyi markalar en ucuz fiyat fırsat ürünler kampanyalar için siz de ebrosur.com ‘a geliniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: