yükleniyor

Mantı

Mantı şüphesiz Türk mutfağımızın tadı damağında kalan bir tabak yiyince bir tabak daha yeme hissiyatı ve ihtiyacı hissettiren en önemli yemeklerimizden biridir. Mantı Türkiye’de Kayseri mutfağıyla duyurdu adını. Ardından Tanıttı kendini bütün dünyaya ve tadanlarına. Bir yiyen bir daha istedi. Kimi Hampal (patatesli) mantı kimi Peynirli mantı Kimisi vejetaryen mantısı olarak bilinen Karışık sapı mantısı ve yüzlerce çeşidi ile yiyenlerin damağında derin lezzetler bıraktı. Kayseri’de başta olmakla beraber artık tüm yörelerde mantı gelenek yemeklerimiz haline geldi. Karadenizli iseniz Balık etiyle yapılmış mantı Afyonlu iseniz Kaymaklı mantı hatta Malatya’ya giderek kayısılı mantı görme imkanınız bulunmakta. Mantı Her insanın ölmeden önce mutlaka tatması gereken tatmakla kalmayıp yapmasında bilmesi gereken bir yemek haline geldi.

Hele birde hazırlanışı vaki hangisini saysam bilemedim. En sevdiğimden bahsedeyim sizlere; Önce Mantı hamurunu açarsınız ardından tercihinize bağlı olarak(peynir patates kıyma vs) içini hazırlarsınız. Her bir şeyi hazır olunca atın suyun içine kaynasın. Şimdiden kokusunu hayal ederek mantı yapasım geldi. Suyumuz kaynadıktan sonra gelelim mantının sosuna. Tercihim Mantıyı sarımsaklı yoğurt üstüne kıymalı salça dökerek yemektir. Lakin siz nasıl isterseniz öyle hayal edin. Dedim ya çeşidi saymakla bitmez. Çeşidinin yanında faydaları da tükenmez asla. Hamurunun doğallığı yoğurdunun kalitesi ile birleşerek Elbette Kayseri başta olmak üzere Anadolu’nun Lezzetini de alarak gelecek mutfağınıza.

Mantı denince akla Kayseri gelir dedik. Fakat herkesin elinden de mantı yenmez değil mi? Böyle bir tat böyle bir lezzet para kazanma aracı olarak maddi açılardan kullanılabilir. Herkes mantı yapabilir fakat herkes aynı lezzeti yakalayamaz. Hadi yakaladık lezzeti diyelim peki ya güven hele ki birde gıda ise bu sağlığınız bizim için her şeyden önemlidir. Bu nedenle sizlere Deneyimlerime dayanarak ebrosur.com’u önereceğim. Her çeşit mantıyı bulabilirsiniz. Çeşitler saymakla bitmez. Gecenin bir vakti Eşiniz aşeriyor İnternetinizin olması yeterli. Bir tıkla eşinizin isteğini yerine getirdiğiniz gibi kendi karnınızda bayram ettireceksiniz. En ucuz kampanyalı indirimlerle uygun fiyatlardan hemen yararlanabilirsiniz. Kataloglarımız sizler için hazırlanmıştır. Menü gibi de düşünebilirsiniz. Aşçıyı evinize davet ettiğinizi düşünün. Nöbetçi mantıcı da bulamazsınız ki. Türkiye’nin neresinde olursanız olun internetinizin erişebileceği yerden sizlere her daim yakın olacağız. Ustalarımızın leziz yemeklerini ve binlerce Türk mutfağının çeşitliliğini ebrosur.com'dan bulabilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: