yükleniyor

Margarin

Eskiden kalın yağların palmitin ve stearinden meydana gelen katı kısımlarına Kim adı verilirdi. Besleyici maddelerden hazırlanmış emülsiyona ise margarin denilir. Margarin 1869 yılında tereyağının yerini tutması için üretilmiş bir üründür. Bu fikir ise Napolyon III tarafından sunulmuş olup formülü ise Mege tarafından oluşturulmuştur. Ve bu formül günümüze değin değişmiş ve çeşitlilik arz etmiştir. Buna istinaden kahvaltılarımız için çeşitli margarinler üretilerek tereyağı kullanımı ise azalmış bulunmaktadır.

Tereyağı günümüzde margarine oranla daha pahalı olduğundan dolayı insanlarımız margarine yönelmektedir. Margarin ise düşük fiyatı ve tereyağının yerini doldurması sebebiyle tercih sebebi haline gelip mutfaklarımızın ve sofralarımızın vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri haline gelmiştir. Sıvı yağlarda yüzde 14-19 arasında su ve diğer bileşikler bulunur. Bunun sulu kısmı kazanlarda kaynatılır ve daha sonra soğuk bir banyodan soğutulmuş silindir şeklindeki nikel tüpler içerisinden geçirilerek ani bir şekilde soğutulur. Katılaşmış hale gelen bu madde yoğrulur ve kıvam açısından ayarlaması yapılır. Bu düzeyde bir süre bekletilmesi sağlanır ve otomatik ambalajlama makineleri gönderimi sağlanır. Daha sonra dilimler halinde ambalaj kağıtları içerisine yerleştirilerek hazırlanmış hale gelir. Ve ilk margarin yapımı da bu şekilde oluşmuş olur ve bu üretim günümüze kadar uzanır ve değişime uğrar.

Bisküvi ve pasta yapımında kullanılan margarinlerde bazen hayvansal yağ özellikle hidrojenlendirilmiş balina yağı vardır. Yemeklerimizin vazgeçilmez hammaddelerinden biri haline gelen margarin günümüzde sıklıkla kullanılmakta olup yemeklerimizin lezzetinin kaynaklarından birini oluşturmaktadır. Margarin sıvı yağa göre daha hesaplı olup sıkça tercih edilen ürünlerimiz arasında yer almaktadır. Günümüzde margarin kullanımı mutfakların eksiksiz maddesi haline gelmiş olup pasta yapımında tatlı yapımında ve kurabiye yapımında büyük sıklıkla tercih edilir halde. Marketlerde en çok satılan ve temel ihtiyaçlar halinde hizmete sunulan margarinin tarihinden bugüne değin kullanım alanı gittikçe artmaktadır. Biz de margarin konusundaki ürün çeşitliliğimizle sizlere en kaliteli ve doğru ürünü sunmak adına oluşturduğumuz bu broşür sitemiz sayesinde sizleri ayağınıza en yakın marketlere yönlendirerek hizmetimizi sağlıyoruz. Hizmetimiz sayesinde ise aradığınız margarin ürününe ait katalog incelemek konusunda da sitemiz ebrosur.com'la yola çıkabilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: