yükleniyor

Mayonez

En sevdiğimiz soslardan biridir mayonez. Ketçapın takım arkadaşı olarak birlikte hamburger sandviç pizza gibi hazır gıdalarda özellikle de patates kızartmalarında kullanılmaktadır. En çok sevilen Rus veya Amerikan salatası olarak adlandırdığımız haşlanmış bezelye havuç patates ve salatalık turşusu ana malzemelerinden oluşan bu salatanın da olmazsa olmazıdır mayonez. Makarna salatası havuç salatası kuskus gibi daha pek çok salatanın ana malzemesi de yine mayonezdir. Ayrıca balık ve balık yemeklerinde bazı et yemeklerinde tavuklarda tek başına veya başka malzemelerle karıştırılarak sos halinde de kullanılmaktadır.

Peki mayonez asıl olarak nasıl üretilmektedir ve içerisinde neler vardır? Belki aklınıza gelmiştir araştırmışsınızdır. Bilmeyenler için biraz bahsedelim. Mayonezin içinde esas olarak yumurta sarısı sıvı yağ sirke ve tuz bulunmaktadır. Evet bu kadar basit. Mayonezin yapımında önemli olan nokta malzemeler değil karıştırma şeklidir. Çünkü doğru karıştırılmadığı taktirde tutmayacaktır. Yavaş ve dikkatli ve bütün malzemeleri de sırayla kullanmak gerekir. Eğer tüm işlemleri doğru olarak yaparsanız sonuçta ağzınıza layık ev yapımı lezzetli mayoneziniz olacaktır. Piyasada satılmakta olan birçok markanın mayonezi bulunmaktadır. Çeşit olarak da sade en çok tüketilen alışılan tattaki mayonezler diyette olanlar için kalorisi düşük light mayonezler ve en yeni çeşit olarak da salatalara köftelere ve daha pek çok yerde ağız tadınıza uygun olarak kullanabileceğiniz sarımsaklı mayonezlerdir. Mayonezin yemekler haricinde saçlar için de kullanıldığı ve bakım yapıldığı bilinmektedir. Fakat yanlış bilinen gerçek şudur ki mayonez saçları kurutmaktadır. Yani kuru bir saç türüne sahipseniz saçlarınız karmakarışık bir hal alacaktır. Bu nedenle saç bakımı için nemlendirme üzerine üretilen saç kremlerini kullanmak daha doğru olur.

Yapılışı kullanım alanları ve çeşitleriyle ilgili bilgi verdiğimiz mayonezlerin fiyatları hakkında bilgi almak için mutlaka ebrosur.com sitemizi ziyaret etmelisiniz. En yakın nerede satılır indirimler kampanyalar var mıdır hepsiyle ilgili bilgileri yine sitemizden öğrenebilirsiniz. Mayonez üreten tüm markaların varsa indirim fırsatlarından haberdar olmak en ucuz ürün nerelerde satılır öğrenmek için sitemizde bulunan broşürleri incelemeniz yeterli olacaktır. Ayrıca sadece sitemize özel katalogları inceleyerek de tüm ürünler hakkında en kısa yoldan incelemeler yaparak size en uygun ürünü en ekonomik fiyatlarla alabilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: