yükleniyor

Meze Çeşitleri

Mezeler Türk mutfağının vazgeçilmezleri ve Osmanlıdan günümüze kadar ulaşmış en zengin öğeleridir. Tarımsal açıdan verimli topraklar üzerinde bol sebze ve ürün hasadına sahip olan ve aynı zamanda etnik bir mozaik de olan ülkemizde diğer kültürlerin ve bu topraklarda yaşamış çeşitli halk ve grupların damak tadı ve mutfaklarının da etkisi ile her yörede oraya ait bazen aynı bazen farklı farklı malzemelerle farklı şekillerde pek çok meze yapılmaktadır. Bu mezeler soğuk ve sıcak olarak çeşit çeşit olup her mevsim her sofrada zevkle tüketilmektedir. Renkleri kokusu ve tatlarıyla insanları cezbeden bu mezeler görsel açıdan da sofrayı zengin kıldığı için gözleri de doyurmaktadır.

Haydarisi humusu taratoru muhammarası midye dolması çiğ köftesi çirozu lakerdası deniz börülcesi şakşukası rus salatası gibi soğuk mezeleriyle göz dolduran bir sofrada güveçte karides kalamar paçanga böreği içli köfte kestane mantarı etli enginar hamsi tava gibi sıcak mezeler de olduğunda o sofranın keyfine doyum olmaz muhabbetle şenlenir ve neşeli yüzlerle son bulur. Eskiden bu mezeler ancak pahalı restoranlarda önümüze gelirken günümüzde artık marketlerde hazır ambalajlanmış biçimde tazeliği korunarak satışa sunulmuş ve bu mezelere erişim kolaylığı artmıştır. Mezelerle donatılmış iyi bir sofraya ulaşmak artık küçük bütçelerle de mümkün hale gelmiştir. Herkes kendi evinde ve kendi masasında lüks restoran keyfini bu şekilde çıkarabilmektedir. Baharın bitip yaza geçme safhasında olduğumuz şu günlerde mangal sezonu da açılmıştır ve mangalda pişen etlere en iyi eşlik edecek şeyse çiğ köfte, ton balığı, kavun gibi çeşit çeşit mezelerdir. Bu mezelerin satıldığı marketlere ait bilgilerin yer aldığı ebrosur.com sitesinde sadece bu marketlerin indirimli fiyatlarının olduğu broşür ve kataloglardan faydalanmak değil aynı zamanda marketlerin sunduğu diğer fırsatlardan ve en ucuz ürünlerin satıldığı yerlerin adreslerinden de faydalanmak mümkündür.

Restoranlara ait kampanya bilgilerinin de yer aldığı eBrosur.com sitesine girerek marketlerdeki meze fiyatlarını inceleyebilir ve fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece siz de çeşitli mezelerden uygun fiyatlarda satın alabilir ve en güzel en lezzetli mezelerle donanmış sofralara kavuşup sevdiklerinizle keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: